Skocz do zawartości

Niedogrzany silnik.


Gość Phantom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jak chcesz to możesz sam sprawdzić. Uruchom zimny silnik i sprawdzaj temeraturę chłodnicy. Ma zacząć się grzać dopiero po jakimś czasie( jak otworzy się termostat) Skoro masza zimną również nagrzewnicę to poważnie zastanów się. Ona jest w małym obiegu i nic termostatowi do tego. Powinna się grzać razem z silnikiem a nie chłodnicą. Myślę, że sam wyciągniesz wnioski. Pozdrawiam.

 

[ Dodano: Sob Paź 17, 2009 20:54 ]

Opisałem tutaj przypadek EDI ego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A mi się wydaje, że mój termostat się nie domyka. Przewody do chłodnicy robią się ciepłe stopniowo, natomiast chłodnica jest zimna i zaczyna się robić ciepła jak tylko wskazówka temp drgnie. Co o tym myślicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przewody do chłodnicy też robią się ciepłe dopiero po pewnym czasie,ale nie gorące i temperatura przy normalnej jeździe to max 70*.Termostat zamówiony na aledrogo i jak znajdę wolny czas to biorę się za wymianę,nie ma na co czekać bo zima za pasem. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie termostatu u nowo poznanego mechanika i jestem pod wrażeniem..., całość zajęła mu 2h, wstawiłem o 11:00, a o 13:00 zadzwonił żebym odebrał, koszt naprawy 90zł brutto łącznie z oryginalnym podobno termostatem, płyn został mój ponieważ wymieniałem przy rozrządzie.

 

I u mnie jest tak jak to opisał kolega Witek1952, jak się otworzył termostat przy ciut ponad 90*C spadła nieco temperaturka, ale to chyba normalne, bo wymieszała się woda z dużego obiegu. Ogólnie sądzę, że nawet gdybym miał warunki do naprawy termostatu, czyli wszystkie niezbędne klucze, kleje, wiedzę, ewentualnie kanał etc, to wolałbym wydać te 50zł i spędzić z żoną kilka godzin zamiast marznąć w garażu tonąc w smarach i brudzie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na wymianie termostatu. W mojej okolicy kosztuje to ok 120 zl. Po wymianie temperatura jest ok 94*C. Dodam, że automatycznie po wymianie spalanie gazu i benzyny spadło. O ok 1L/100 :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z padniętym termostatem Aśka zaczęła połykać o ok 2L/100km więcej, a także zaczęła się zbierać a la śmietana na korku wlewu oleju (oznaka jazdy na niedogrzanym silniku). Mam nadzieję, że teraz wróci wszystko do pierwotnego stanu i Asia zadowoli się 7,5L bezołowiu na setkę... I po co mi tu gaz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności