Skocz do zawartości

Sintra podnoszenie szyb


Gość zaniak15

Rekomendowane odpowiedzi

Gość paulmach

witam u mnie od strony pasazera padla cala plytka taka zalana zywica dlatego zrobilem mala przerobke -odlaczylem plytke znalazlem 2 przewody zasilajace do silnika szyb odlaczylem kostke od wlacznika szyb dalem osobne zasilanie do wlacznika wszystko podlaczylem pod odpowiednie styki i mam spokoj dziala jak ta lala zadnego zacinana teraz próbuje podlaczyc otwieranie i zamykanie szyby pasazera od strony kierowcy tam dodatkowo przy wlaczniku jest plytka ale dam rade jak chcesz dam ci schemat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemacik, tak na wszelki wypadek może się przydać.

A co z wyłączaniem w pozycjach skrajnych. Jakieś wyłączniki krańcowe czy przeciążeniowe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

Podłącze się do tego tematu.

 

Mam następujący proble z szybą od strony kierowcy.

 

Szybka nie chciała się zamknąć wogóle n ie było słychać stycznika.

Pojechałem do elektryka rozebraliśmy boczek posprawdzał wszystkie połączenia. próbował podpinać akumulator na krótko żeby zamknąć ale się nie dało. Wpadł na pomysł że to może szczotki w silniczku. Wyciągneliśmy silniczek rozebraliśmy do szczotek. Okazało się że są ok. Zamkneliśmy szybkę ręcznie włożyliśmy silnik poskładaliśmy i tyle. Jak nie chodziło tak nie chodzi. Dodam że przełącznik wziąłem do domu bo myślałem że coś w nim zamokło.

Po paru dniach popsikałem wszystkie połączenia sparyem do elektroniki założyłem przełącznik. I co się okazało. Ano że szybka działa tylko przełącznik otwiera szybę w pozycji zamykania, i odwrotnie. Niby nic takiego ale kiedy zamykam samochód z pilota to zamknięta szyba się otwiera. i są jaja.

 

Sorry za tak długi post ale musiałem opisać sokładnie co i jak.

czy ktoś może wie co z tym fantem zrobić ?

 

PS. czy jest możliwość zamienienia czegoś na silniczku przy szczotkach, bo wtyczek się nie da odwrotnie założyć. (w ten magiczny sposób dziala tylko przełącznik od szyby kierowcy)

 

PZDR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby nic takiego ale kiedy zamykam samochód z pilota to zamknięta szyba się otwiera.

To chyba jest związane z elektroniką na silniczku lub modułem komfortu (a może to to samo? nie wiem :beer: ) stawiał bym jednak na wadliwe połączenie na kostce kabla który wchodzi do drzwi. Kiedyś też nie mogłem zamknąć szyby i po ruszeniu tej kostki zaczęło wszystko działać.

Niedawno miałem podobny problem do Twojego z otwieraniem szyby, przy zamykaniu auta z kluczyka (pilot nie działa :( ) szyba częściowo się opuszczała i do tego przy zamykaniu szyby przyciskiem po dojechaniu do górnej pozycji sama wracała kilka centymetrów w dół.

Pomagało tylko odczekanie około minuty abym mógł zamknąć samochód.

 

Zanim się zabrałem za sprawdzenie przyczyny zadziałał wspomniany wcześniej kosmiczny moduł samo-naprawczy :( i dalej nie wiem co tak naprawdę było przyczyną. Podejrzewam jednak wspomnianą kostkę tzn słaby styk lub wilgoć.

 

Możliwe że pomoże też rozpięcie akumulatora na kilka minut, a w zasadzie głównego kabla który przychodzi do puszki z przekaźnikami i bezpiecznikami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

akim2256 jak rozebraliście silnik do szczotek to tam szukaj uszkodzenia.

Prawdopodobnie kabelki szczotek zostały zamienione. Rozebrałem ten silnik dość dawno temu i niepamietam już konstrukcji a zdjęć jeszcze nierobiłem. Nieradziłbym omijania elektroniki silnika bo przy przeciążeniu można go spalić lub wypalic oprócz bezpieczników fragment instalacji.

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Właśnie uporałem się z tym problemem i opiszę moją usterkę , ale zaznaczam ,że może to być jedna z wielu.

Z początku wystarczyło ponownie trzasnąć drzwiami aby przełaczniki zadziałały.Później musiałem już pukać z góry w pokrywę osadzenia przełącznika. W końcu zamilkł na dobre w pozycji całkowicie opuszczonej szyby, a miałem jeszcze ok. 20 km do przejechania przy -15 stopni C z dzieckiem wewnątrz.Miałem na szczęście prosty próbnik na 12V z neonówką. Wyjąłem przełacznik, rozpiąłem wtyczki, najbliższą masę złapałem ze śruby zawiasu drzwi i znalazłem 12v w tej małej wtyczce. Następnie tym samym próbnikiem zacząłem ostrożnie / na bardzo krótko /zwierać piny w drugiej wtyczce.Najpierw otworzyłem częściowo szybę pasażera,ale ją ponownie zamknąłem.Po chwili zamknąłem całkowicie szybę kierowcy. Dojechałem i dziecko nie zamarzło.

To była niemal ekstremalna sytuacja , która może się przytrafić każdemu z Nas . Choć tekst jest nieco przydługi to mam nadzieję ,że się komuś przyda ta wskazówka.

Teraz krótko sam przełacznik. Wyjąłem spodnią zabudowę i chciałem wymontować całą płytkę ,ale mi się nie udało.Bałem się z tym siłować i dalej nie wiem jak to zrobić / może ktoś wie to bym wymienił żarówkę :wino: /. Z lupą w ręku obejrzałem dokładnie wszystkie punkty lutownicze i znalazłem 3 , które wyrażnie nikontaktowały. To nóżki jedynego chyba

większego i cięższego elementu tej płytki.Znajduje się w prawym górnym rogu z lewej strony małego rezystorka oznaczonego literką R. Przylutowałem ,zamontowałem przełącznik i wszystko OK. Pozdrawiam

Ps : przepraszam za długi tekst, ale inaczej sie nie dało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość bematpol

Witam wszystki Sintrowiczów.

 

Jak wszyscy powyżej mam oczywiście problem z szybkami, a dokładnie z szybą po stronie pasażera.

 

Otóż nie otwiera sią, ani nie zamyka. Nie wiem co mam jeszcze zrobić, gdyż na pierwszy żut oka wszysko powinno grać. Przewody posprawdzałem czy nie mają przerwy i wszystko OK.

 

Po drugie przełożyłem silniczek od sptrony pasażera i podłączyłem go po stronie kierowcy i śmiga aż miło w jedną i w drugą stronę.

 

Szyba od strony pasażera nie działa gdy prubuję ją uruchomić przełącznikiem, czy po stronie pasażera, czy od strony kierowcy.

 

Jedynym zastanawiającym elementem jest fakt, że silniczek reaguje na impulsy z obu przełączników- słychać "klikania".

 

Prosiłbym o jakąkolwiek pomoc z góry wielkie dzięki.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne mechanizm sprawdzałeś czy nie jest zblokowany? A silniczek bez montażu w drzwiach a tylko po podłączeniu samej kostki działa w drzwiach pasażera ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bematpol

Podłączałem sam silniczek z drzwi pasażera i działa bezproblemowo zarówno w jedną jak i w drugą stronę. Co do samego mechanizmu nie sprawdzałem, gdyż sądze że to coś z elektryką ale nie mam 100% pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności