Skocz do zawartości

alternator


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam 4 letni samochód ostatnio padał deszcz i najpierw poczułam spaleniznę a po paru kilometrach mój samochód zgasł. Mechanik stwierdził że alternator się spalił czeka mnie wymiana .Mam pytanie czy kogoś spotkała podobna sytuacja z alternatorem i co zrobić by się to nie powtórzyło.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rzadko spotyka się takie awarie wynikające z opadów atmosferycznych (przynajmniej ja w oplach się jeszcze z takimi nie spotkałem), w fiatach owszem jest to możliwe gdzie pękają także aluminiowe obudowy alternatorów.

W oplach często awariom ulegają regulatory napięcia z powodu przegrzania.

Proszę zapytać mechanika czy może określić jakie części alternatora uległy awarii ponieważ alternator jest częścią rozbieralną gdzie jego podzespoły można wymieniać oddzielnie i wcale nie trzeba wymieniać go całego tylko uszkodzoną część co jak myślę jest tańsze od wymiany na nowy. Musi to być fachowiec albo zaprzyjaźniony mechanik który będzie miał pojęcie i będzie potrafił na pewno określić jaka część alternatora wysiadła i jest w stanie ją wymienić oczywiście za rozsądną cenę.

Proszę jego także zapytać co może pani zrobić aby w przyszłości sytuacja się nie powtórzyła , myślę że udzieli wskazówek co należało by zrobić i na co zwracać uwagę.

Proszę nie dać się wkręcić na wymianę całego alternatora , ponieważ wstawi on nowy alternator skasuje pieniądze i to myślę nie małe a pani uszkodzony zregeneruje wymieniając część która się zepsuła i go odsprzeda zyskując w ten sposób podwójnie pieniądze, a kto wie czy nie wstawi pani własnego po regeneracji,pokazując pani inny z takiego samego auta jak pani.

Proszę uprzejmie się nie zrażać tym co napisałem bo jeżeli będzie nie uczciwy a będzie pani musiała zostawić auto na może 1 dzień u mechanika, to jest to prawdopodobne że tak może się stać.

To jest tylko takie moje spostrzeżenie i moja opinia.

Pozdrawiam i życzę udanej naprawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w oplu chyba jedynym powodem, który może spowodować spalenie alternatora to brak masy

 

niech elektryk dokładnie sprawdzi masę alternatora względem akumulatora - może plecionka od napędu do nadwozia (ta przy lewym przednim kole, od skrzyni biegów) lub sama od alternatora do silnika

spotkałem się z takimi wypadkami i właśnie masa była przyczyną spalenia 2 alternatorów w tym samym aucie - była zaśniedziała i na dziurach gubiła się masa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam znajac zycie spalilo ci sie uzwoojenie jak byl spory przebieg to skonczyly sie tez szczotki i pierscienie po ktorych biegaly no i oczywiscie lozyska zalecam kupienie 2 go

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam mam pytanie do obeznanych.Gdzie mogę kupić oryginalny alternator do astry F-CC i dlaczego jest tak trudno dostępny,czy dlatego że jest na pasku jednoklinowym?

Dotychczasowy który mam ma zużyte szczotki i łożyska,dlatego chcę go wymienić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Gdzie mogę kupić oryginalny alternator do astry F-CC i dlaczego jest tak trudno dostępny,czy dlatego że jest na pasku jednoklinowym?

częściowo dlatego jest trudniej dostępny

jeśli koniecznie szukasz nowego, to proponuje to:

http://allegro.pl/item831290558_alternator_opel_corsa_vectra_omega_calibra_nowy.html

 

ja jednak na twoim miejscu wziąłbym jakiś przelatany za 50-60zł, oddał do zakładu specjalizującego się w regeneracji i cieszył prawie nowym przez długie lata - w dodatku za mniej niż pół ceny

regenerowałem zwój, zapłaciłem 180zł i miałem wymienione na nowe:

- łożyska

- szczotki

- komutator

- regulator napięcia

dodatkowo każdy element alternatora został wypiaskowany, szajbka i wiatrak pomalowane proszkowo na czarno i spokojnie bym mógł cisnąć kity, że mam nówkę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności