Skocz do zawartości

Swap 2.0 115KM w polonezie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam pewien pomysł, jak narazie zbieram wszelkie informacje. mam silnik 2.0 8V, C20NE z rozbitej calibry. (Kompletny-osprzęt, ECU z wiązka, pompe paliwa- no wszystko) chciałbym to wrzucić do FSO poloneza 1.6 gaźnik. 1 pytanie, nie mam jeszcze skrzyni od omegi A, czy nie bedzie problemów ze sprzęgłem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

a czemu maja byc problemy ze sprzeglem ??

silnik C20NE wystepowal rowniez w Omedze A

i od takiej skrzyni szukaj

tylni most tez by sie przydalo

bo fabryczny poldka moze nie dac razy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sztywny most zmienić na półosie:/ cięko to widze... w bmw chyba nie wystepowały sztywne.. może sie myle... aha, dobrze by było mieć też łapy od omegi... chyba że jakaś samoróba:P:P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

ztywny most zmienić na półosie:/ cięko to widze... w bmw chyba nie wystepowały sztywne

a nie wyda jakos dyfer z bmw zamntowac badz omy ;)

 

nie wiem jak z mocowaniami dlatego pytam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawieszenia wolałbym nie ruszać, poldek dobrze trzyma sie drogi-jak narazie);) po takiej operacji z dorzuceniem wahaczy z tyłu-mogą być problemy z geometrią ;)

 

Poprawilam ort/Tajga

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ale takie zmiany to nie tylko odkrec przykreic i gotowe

tu juz trzeba spawac dorabiac i kombinowac

i uzbroic sie w cierpliwosc

 

i nie ze sie nie da bo wszystko sie da

nawet zrobic focusa RS z napedem na 4 laczki

http://passionford.com/forum/restorations-rebuilds-and-projects/220704-focus-rs-cosworth-4x4-ellmer-autosport-update-18-01-08-a.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze niezle, czasem zaluje ze nigdy nie mialem dostepu do kanalu...

choc i C330 rozbieralem z ojcem ;) najbardziej mi sie podbaly 2 rzeczy - bialy kolor oraz wydech ;) ladnie dopasowany zwlaszcza z tylu ;)

 

ciekaw jestem ile to wszystko kosztowalo, i czy z tego da sie wyzyc ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw jak rozwiążesz w Poldku kwestie ułożenia silnika. W omedze silnik C20NE był umieszczony równolegle, a w Poldku silnik umieszczony jest poprzecznie.... żeby zmiescić skrzynie z Omegi z całą pewnością będzie kupa rzeźby, no i tak jak już Gawlak wspomniał musisz pomysleć na temat mocniejszego wału. Standardowy nie wytrzymywał juz mocy 105 KM które generował silnik 1,4 z Hondy standardowo zakładany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw jak rozwiążesz w Poldku kwestie ułożenia silnika. W omedze silnik C20NE był umieszczony równolegle, a w Poldku silnik umieszczony jest poprzecznie.... żeby zmiescić skrzynie z Omegi z całą pewnością będzie kupa rzeźby, no i tak jak już Gawlak wspomniał musisz pomysleć na temat mocniejszego wału. Standardowy nie wytrzymywał juz mocy 105 KM które generował silnik 1,4 z Hondy standardowo zakładany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności