Skocz do zawartości

Opel Signum - ściąga w prawo


Rekomendowane odpowiedzi

to sorki ze sie dopytuje, dosc naiwnie...

jesli masz kierownice prosto to auto sciaga w prawo

ale jesli masz ja lekko skrecona w lewo to auto jedzie prosto?

nie sadzisz ze ktos zle ustawil kierownice przy zbieznosci?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Pioter787

no tak ale jeśli puszcze kierownice wtedy kiedy jest skrecona delikanie w lewo to i tak sciąga w prawo zeby jechał prosto trzeba ją trzymać w delikatnym skręcie w lewo :znudzony:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale jeśli puszcze kierownice wtedy kiedy jest skrecona delikanie w lewo to i tak sciąga w prawo zeby jechał prosto trzeba ją trzymać w delikatnym skręcie w lewo :)

ok to to wyjasnione :znudzony:

napewno jezdzisz dwusladem a nie czterosladem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioter787

napewno

 

[ Dodano: Sob Gru 05, 2009 18:19 ]

po tych wszystkich podpowiedziach udałem się jeszcze raz potestować jak mocno to sciąga i doszedłem do wniosku ze chyba trafna była opinia ze kierownica jest poprostu przekrzywiona, gdyż jak ustawiłem się na środku jezdni i jechałem z równą prędkością to własnie kierownica była skręcona minimalnie w lewo i auto nie sciągało, więc wydaje mi się ze sciąganie w prawo było spowodowane nierównościami drogi chodzi o wypuklenie jezdni na środku a źle ustawiona kierownica potęgowała to odczucie (zaznaczam ze to moje pierwsze auto o takiej masie wcześniej jeździłem bardzo małymi samochodami).

W związku z tym mam pytanie czy ustawienie tej kierownicy powinni mi zrobić jak robili zbieżność?? Noi czy jest tam płynna regulacja żeby to ustawić zeby znowu mi nie przestawili w drugą stronę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość MMMMariuszzzzz

Mam ten sam problem ze ściąganiem w prawo i muszę kontrować kierownicę w lewo , boję się o nowe opony, byłem na zbieżności w ASO i jest ok. więc muszę szukać dalej np. zamiana stronami opon ;p na techu u braciszka wykryło jakieś błędu czujnika kierownicy , coś od kalibracji , zostało wykasowane i nadal ściąga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Mam ten sam problem ze ściąganiem w prawo i muszę kontrować kierownicę w lewo , boję się o nowe opony, byłem na zbieżności w ASO i jest ok.

MMMMariuszzzzz, zrób prosty test-jak ściąga w prawo to na tej samej drodze pojedź stroną lewą (oczywiście jak będzie wolna http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif ) i zobacz czy ściąga w lewo-jak ściąga to wynika to z pochyłości jezdni.

na techu u braciszka wykryło jakieś błędu czujnika kierownicy , coś od kalibracji ,

Wyciągałeś aku z samochodu? i zapewne masz układ ESP? to chodzi o ponowne skalibrowanie czujnika kata obrotu kierownicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MMMMariuszzzzz

Akumulator wyciągałem ale autko podpinałem kablami rozruchowymi z innym autkiem na czas wymiany w celu ciągłości napięcia więc myślę że to nie to , chyba że coś mi mogło przez chwile nie łączyć i taki efekt , jak możesz to napisz mi jak mam skalibrować ten czujnik kata obrotu kierownicy bo nie mam pojęcia czy da się tylko samym techem czy tylko w ASO http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/question.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

jak możesz to napisz mi jak mam skalibrować ten czujnik kata obrotu kierownicy bo nie mam pojęcia czy da się tylko samym techem czy tylko w ASO

Robisz to samemu:

-włącz zapłon, skręć kierownicą od lewego oporu do prawego oporu. Wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności