Skocz do zawartości

duze spalanie gazu opla astry 1,6 16V


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam kupiłem opla astrę z silnikiem 1,6 16v F automat jakieś 6 miesięcy temu pojeździłem miesiąc czasu i zaczęły się problemy sztrzelał gasł i wogóle jaja sie działy wiec wymieniłem kable zapłonowe świece i się uspokoił na 3 dni po czym zaczął palić po 16 l gazu .... wyszło ze sonda lambda wiec ja wymieniłem ja kupiłem uniwersalna :znudzony: największe gówno jakie istnieje 50 zł wyrzucone w błoto chodziła 2 dni ... i objawy powróciły takie same... wiec kupiło sondę boscha chodzi na szczęście do teraz... później zepsuł się czujnik cieczy chłodzącej wymieniłem... i jeździłem do połowy października i znowu się zaczęło spalanie 16 l gazu :) i tak jest do teraz wymieniłem reduktor bo myślałem ze to będzie przyczyna ale to nie pomogło na 35l gazu robię 240 km .... sonda działa wszystko jest ok a spalanie jest takie samo :) pomóżcie błaga bo moje fundusze sie powoli kończą :drunk:

 

Poprawiłam ort/Tajga

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może po prostu ją sprzedaj, a to co Ci zostało jeszcze dołóż do nowego :znudzony:

Mój w porywach miejskiego szaleństwa potrafi 20 litrów spalić i musze się z tym pogodzić.

Poza tym masz automat, to swoje też robi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz automat, to swoje też robi

litr, maksimum 2 litry w mieście w porównaniu do manualnej tracisz

 

wymieniłem reduktor bo myślałem ze to będzie przyczyna ale to nie pomogło

na 35l gazu robię 240 km ....

a wiesz, że instalację trzeba regulować?

mam nadzieję że po wymianie parownika byłeś na regulacji

 

na zwiększone zużycie paliwa ma wpływ uszkodzony termostat - auto się długo grzeje i żre jak smok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wymieniałem parownik u gaziarza i wyregulował od razu ale automaty nie pala mogę się pogodzić jak by to było 10 litrów bo tak palił przedtem ale mu się coś podziało... możliwe ze to termostat zrobiłem 15 km i dopiero złapał temperaturę na niebieskim tle i wogóle praktycznie mi nie grzeje w środku mam jeszcze jedno pytanie zalewa mi filtr pyłkowy ten pod szyba co zrobić by nie zalewało ...

 

[ Dodano: Sob Gru 05, 2009 21:34 ]

to jest moje oczko w głowie i nie chce go sprzedawać wiec dzięki za takie rady jak sprzedać ...

 

Poprawiłam ort/Tajga

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem 15 km i dopiero złapał temperaturę na niebieskim tle i wogule praktycznie mi nie grzeje w środku

no staaaaaaaaaaaary

poczytaj forum - objawy uszkodzonego termostatu

po 5km to mam 95*C a ty po 15 ledwo na dole...

masz winowajce - nie wydaj kasy, zmieniaj termostat

 

zalewa mi filtr pyłkowy ten pod szyba co zrobić by nie zalewało ...

nad filtrem kabinowym powinna być czarna plastikowa osłona

może jej nie masz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

nie mam takiej osłony i dlatego. Termostat jaki najlepszy kupić i żeby nie był jak ta sonda i w rozsadnej cenie nigdy nie udzielałem się na forum ale widać to przydatne jak nie wiem ;) a koła 15 calowe tez mogą powodować większe spalanie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam takiej osłony i dlatego

allegro - 30-40zł

 

Termostat jaki najlepszy

kupić

WAHLER, RUVILLE

 

koła 15 calowe tez mogą powodować większe spalanie ?

tylko jeśli profil opon będzie niezgodny

będą to przekłamania wynikające ze złego naliczania kilometrów przez licznik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności