Skocz do zawartości

Dodałem koników do Kadeta


Gość andrzej_m55

Rekomendowane odpowiedzi

Gość andrzej_m55

Dawno chodziło mi po głowie dodanie mocy mojemu kadecikowi i wreszcie dostanie trochę koników

Ja37(Grześ) zrobił obliczenia i podpowiada

 

Dawcą jest Dalewo Nekxia a to Kadet przed zmianą

Dołączona grafika Dołączona grafika

Z rozbieraniem nie było kłopotów. Zabrałem wiązkę wraz z komp. Filtr powietrza, najważniejsze kolektor ssący, głowica, cewka. W kadecie też usunąłem głowicę z kolektorami

Dołączona grafika Dołączona grafika

Oto różnice w głowicy : wloty ssące, komora spalania, pod aparatem zapłonowym czujnik temperatury

Dołączona grafika Dołączona grafika

Przepustnica jak i kolektor zafajdane sadzą

Dołączona grafika Dołączona grafika

Nie zapomnijmy o zabraniu linki gazu bo jest różnica w końcówkach. Ja mam dodatkowy problem bo to automat ale go rozwiążę.

Wszystko ładnie rozebrałem, oczyściłem, głowica splanowana wedle obliczeń Grzesia.

Przy składaniu pamiętajmy by wpierw założyć wtryski to listwy nie zapominając o zabezpieczeniach.

Gniazda posmarowałem wazeliną techniczną, pod ERG zrobiłem uszczelkę z klingierytu bo zasłoniłem przelot . Resztę uszczelek i uszczelniaczy kupiłem .

Teraz zakładamy wszystko ładnie i po woli do Kadeta

Dołączona grafika Dołączona grafika

Trochę czasu zabrało by podłączyć przewody ciśnieniowe i płynu chłodzącego

Wszystko ładnie ustawione , podłączone i nie chce zapalić . Strzela w filtr jak z armaty

Przestawiałem zapłon i nic . Aż po rozmowie z Grzesiem okazało się że przepustnica otwiera się w drugą str.

Przylutowałem kabelki od czujnika obrotów i pali na dotyk

Teraz tak wygląda pod maską A tak wyglądał

Dołączona grafika Dołączona grafika

Wreszcie mam silnik taki jak chciałem .

No a teraz tylko czekać na pogodę by go wypróbować . Następna zmiana to mała modyfikacja maski przedniej bo tył mam przecież zmieniony .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kurcze.... alez ten silnik dostał błysku :)

Andrzejku gratuluję wytrwałości w dążeniu do celu, zwłaszcza, że niesie ze sobą takie zadowolenie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek 398

andrzej_m55 wygląda obiecująco, reszta wyjdzie w praniu :)

 

Nie wiem, czy ten nowy dolot powietrza nie zwiększył ryzyka niekontrolowanego strzału LPG, w końcu ten gaz ma się teraz gdzie nazbierać :)

 

Chyba masz odpowiednie warunki do dłubania przy Kadeciaku (ciepły garaż), bo przy takiej temperaturze na dworze, to nawet dolanie płynu do spryskiwaczy do trauma :wino: (choć może w 3M cieplej :wino: )

 

wstaw jakies fotki tego twojego tylu - co to tam masz zmienione???

A nie pamiętasz jak andrzej_m55 próbował tyłem przestawić słup czy latarnie :wino:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Chyba masz odpowiednie warunki do dłubania przy Kadeciaku

nie uwierzysz ale wszystko robię pod blokiem :)

strzałów już nie ma, czuć że jest moc większa tyle że jeszcze muszę wymienić pompę paliwa bo nie można zapalić jak bym chciał no i na wyższych obrotach się dławi

a to pokazywałem przerobiony tył :)

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i malinka, jeszcze mam taka prośbę, jak bys dał rade napisac co dokładnie pozmieniałeś i orientacyjne koszta modyfikacji to było by super, jaki wałek masz? bo chyba ten od daewoo widze, a myslałes zeby z 1.3s wsadzić ten najostrzejszy:P

a co z rozrzadem, pompą wody itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności