Skocz do zawartości

Zatrzaśnięte drzwi


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam. Mam taki problem. Otworzyłem kluczykiem auto, centralny zadziałał. Następnie chwyciłem za klamkę, od drzwi kierowcy i nic, z oporem się ruszała, ciągałem i nic, tylko jakieś dźwięki wydawało dziwne. Następnie udało mi się otworzyć drzwi od pasażera, tylne. I wszedłem do auta i wcisnąłem rygiel od centralnego żeby sprawdzić co jest z drzwiami. Nie mogłem go z powrotem do góry podnieść. Więc wyszedłem z auta aby kluczykiem ponownie otworzyć. I w międzyczasie drzwi te otwarte, się zamknęły. I teraz nie mogę otworzyć auta (od pasażera i od bagażnika są zepsute zamki ;-/). Przekręcam zamek kluczykiem, to niby widać że rygiel się rusza, centralny nie działa. Ale tak jakby mi się wydaje, że ten rygiel tak do końca nie wychodzi jak odkluczam. A jak ciągnę za klamkę, to nic to nie daje. Coś przymarzło czy strzeliło? Proszę o pomoc jak te auto otworzyć i co mogło się stać. Pozdrawiam.

 

poprawiłem tytuł/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogło przymarznąć

przezorny kierowca zawsze na jesień zrzuca tapicerkę kierowcy i smaruje zamek i wkładkę :mrgreen:

 

weź suszarkę do włosów i kilka/kilkanaście minut grzej w okolicy zamka przesz szparę między przednimi i tylnymi drzwiami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Lecz nie da rady tam dojść z suszarką, z uwagi że nie wiem skąd do niej zasilanie wziąć. A może jeszcze ktoś zna inną metodę? Czy muszę czekać na odwilż? ;-/ Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Mimo że pościk stary to dla informacji innych osób napiszę swój sposób doraźnej interwencji na zamarznięty zamek w Kadecie jeżeli nie ma jak sobie suszarki podciągnąć.

Ja drała robię do domu i biorę w butelkę 1,5 litra gorącej wody schodzę i przez szparę przy słupku i ramce szyby od góry leje powoli cieńkim strumykiem aby się wszystko rozgrzało...zazwyczaj puszcza szybciutko... Jedyny mankament to późniejsza konieczność suszenia i smarowania zamka przed ponownym zamarznięciem. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Super porada! - znajoma tak załatwiła sobie szybę na mrozie - przednią.

 

Są różnego rodzaju odmrażacze - można spróbować wlać je po szybie na cięgna oraz do zamka. Jest też chemia do zabezpieczania zamków przed zamarzaniem np Sonax robi dobre preparaty.

Kolega miał takie przeboje bo mu siłownik "master" - sterujący pozostałymi - przymarzł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zasada prosta.

Jeśli nie ma takiej potrzeby, nie otwierać zimą drzwi z kluczyka ( zona kiedyś o tym zapomniała i na szczęście skończyło się "tylko" naprawą zamka, a nie wymianą wkładki, bo kluczyk został w zamku)

Obawiam się że czeka cię wizyta u mechanika. Jakby coś możesz przedtem wstawić auto do garażu na jakiś czas i zobaczyć czy odmarznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Mariusz_760301, A gdzie tu masz wpisane że ta woda ma styk ze szyba co? :) Czytaj dokładnie i tyle :beer: Widze że masz Asterke....ale kolego w Kadecie i podejrzewam ze w większości opli trochę starszych (Viki A np. ma tak samo) gdzie zamki zamarzają najczęściej, zazwyczaj jest szczelina na styku dokładnie jak napisałem słupka z ramką od szyby i w nią lejesz strugę wody tak żeby zamek był polany od zewnątrz...woda do środka drzwi nie ma prawa być wlewana bo będziesz miał rudo i weselej niż teraz... Zamarza najczęściej mechanizm samego zamaka bo odmrażacz rozmrozi ci tylko wkładkę ale to nic nie da w tym wypadku ponieważ w starszych Oplach wkładka jest oddzielnie i blokuje zamek cięgnem a dokładniej dźwignia... Odmrażacz skuteczny jest tylko na sama wkładkę o ile to tylko ona zamarzła, jeżeli po zaaplikowaniu odmrażacza i jakimś czasie dalej nie otwiera i jest opór to znaczy że zamarzł sam mechanizm zamka wtedy trzeba rozgrzać zamek i to albo suszarka albo gorącą woda jak nie ma innej rady i nikt ci nie każe lać wody na szybę bo rozumie ze zamierzałeś ja wlać do wnętrza drzwi między szybę i uszczelkę odginając ją bo tam żadnej szpary nie ma i nie powinno być. W przypadku zamarznięcia zamka (nie wkładki) otwieranie z pilota też się nie powiedzie jedyna nadzieja ze któreś drzwi się otworzą i dostaniemy się do środka... :wesoly: Tak ze czytajmy dokładnie ze zrozumieniem.... A odnośnie twojej znajomej.... Piszesz ze przednia czyli domyślam się że chciała odmrozić szybę przed jazdą... Gratulacje za pomysł :beer::beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
kicaj, dokładnie tak, chodzi o zamek nie wewnątrz drzwi tylko na zewnątrz drzwi... Metal się nagrzeje i sopelek puści w zamku... ArKos, też napisał przecie ze macie ogrzewać okolice zamka przez szczelinę między drzwiami a a wodą najlepiej to samo miejsce tylko trza z góry żeby na zamek leciało... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności