Skocz do zawartości

Jakie opony, rozmiar - Astra III - Astra H


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam serwis informacyjny i sklep www.netcar.pl. a co do opon to ja kupiłem u nich Ultra Grip 7+, dobra cena i szybka dostawa. Poczytaj też komentarze użytkowników tych i innych opon.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Anonymous

Ok, dziękuje za poradę. Poczytałem trochę opinii w tym sklepie na temat opon zarówno markowych jak i tych tańszych i chyba skłaniam się ku rozwiązaniu z zakupem opon lepszej firmy. Niestety nie stać mnie na nowe opony dlatego myślę nad zakupem opon używanych. W grę wchodzą opony jednosezonowe z bieżnikiem nie gorszym niż 7,5-8mm. Mam na oku np takie oponki:

 

http://www.allegro.pl/item830181388_opony_205_60r16_dunlop_winter_sport_m3_idealne.html

 

http://www.allegro.pl/item829449076_opony_1955516_zimowe_rsc_pirelli_jak_nowe_9mm.html

 

http://www.allegro.pl/item841992127_205_55_16_pirelli_sottozero_8_6mm_4szt.html

 

Co o tym sądzicie? Jest sens kupować używki czy to głupi pomysł? Do końca przyszłego tygodnia muszę już coś kupić bo zima tuż tuż...

 

pozdrawiam

 

 

Edytowany:

 

Ok, zakupiłem opony z 3 linka - pirelli sottozero z 2008 roku, mam nadzieję, że nie wyrzuciłem pieniędzy w błoto... Dziękuję wszystkim za udzielenie się w tym temacie i pomoc w doborze ogumienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej kup dwie nowe tylko na przednią oś a na tył wrzuć najlepsze z tych co masz. Ja nie jestem zwolennikiem tych "markowych" marek, bardzo dobrze spisywała si e u mnie Dębica Frigo, więc może coś takiego; http://motoricus.pl/product/D%C4%98BICA+205%2F55R16+FRIGO+2+91T_5399288.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

czy na felgę z tematu można założyć oponkę 185/55/r16 lub 195/60/r16 - obecnie mam 205/55/r16 i według mnie są za szerokie do astry H z silnikiem 1.4... dlatego rozważam zmianę na węższe, tylko nie wiem czy na tak szeroką felgę można założyć takie oponki bez negatywnego wpływu dla żywotności opon czy też zawieszenia?

 

 

No i druga sprawa - chcę kupić felgi do opon zimowych... chciałbym podobnie jak letnie zapodać w rozmiarze 185... czy felga 6 J x 15", ET 33 nada się do astry H i będzie "współgrała" z taką szerokością felgi?

 

Pozdrawiam,

Tomek

 

 

scaliłem, robertnet

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i druga sprawa - chcę kupić felgi do opon zimowych... chciałbym podobnie jak letnie zapodać w rozmiarze 185... czy felga 6 J x 15", ET 33 nada się do astry H i będzie "współgrała" z taką szerokością felgi?

 

nada się

czy na felgę z tematu można założyć oponkę 185/55/r16 lub 195/60/r16 - obecnie mam 205/55/r16 i według mnie są za szerokie do astry H z silnikiem 1.4... dlatego rozważam zmianę na węższe,

185 odpada,bo za niska,zamiennik 205/55R16 to 195/60R16,ale wtedy jest nieco wyższa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomaz_29

 

No i druga sprawa - chcę kupić felgi do opon zimowych... chciałbym podobnie jak letnie zapodać w rozmiarze 185... czy felga 6 J x 15", ET 33 nada się do astry H i będzie "współgrała" z taką szerokością felgi?

 

nada się

czy na felgę z tematu można założyć oponkę 185/55/r16 lub 195/60/r16 - obecnie mam 205/55/r16 i według mnie są za szerokie do astry H z silnikiem 1.4... dlatego rozważam zmianę na węższe,

185 odpada,bo za niska,zamiennik 205/55R16 to 195/60R16,ale wtedy jest nieco wyższa

Dzięki :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaz_29, jeśli chcesz dać 185 na zimę na felgę 15 to tylko profil 65,ale wtedy masz niższe od przewidzianych 195/65R15

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Tomaz_29

Tomaz_29, jeśli chcesz dać 185 na zimę na felgę 15 to tylko profil 65,ale wtedy masz niższe od przewidzianych 195/65R15

acha dzięki... Teraz się zastanawiam czy nie założyć 195/65/r15 zamiast 185/65/r15 - jak myslisz? Czy zakładając 185 autko straci dużo na stabilności? Nie chciałbym żeby autko pływało na tych zimówkach...

 

Albo inaczej - jaki rozmiar oponki zimowej polecacie do astry H na felgę 6j w rozmiarze 15 cali?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności