Skocz do zawartości

Przygasające światła meriva


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie mechanik wyciagał od dołu tyle wiem że obnizał te sanki co są pod silnikiem. Z braku czasu nie robiłem sam więc więcej nie wiem. Jak masz sprawną klimę to lepiej jej nie ruszaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 rok później...

Witam.

Znowu mam problem z altkiem .

Poprzednio z braku czasu kupiłem regenerowany . Teraz znowu zaczynają się wachania obrotów światła jeszcze nie pulsują ale jeżdżę na dziennych i obroty głupieją . Po włączeniu obciążenia obroty są ok.

No i mam problem. Zawiozłem do naprawy stary altek. Elektryk po podłączeniu go do urządzenia testującego stwierdził że wszystko z nim ok. No nie do końca skoro było na nim pulsowanie świateł i falowanie obrotów.

Trzeba wymienić regulator napięcia żeby było ok ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość helmanss93

U mnie po regeneracji przez tydzień było dobrze, lecz ponownie wróciło miganie światłami. Alternator ponownie został zregenerowany i nastąpiła powtórka z rozrywki (miganie świateł). Okazało się, że regulator świec (ten pod akumulatorem) robił spięcie i niszczył alternator.

Jednak aby nie było nudno, kolejny raz zaczęły mi migać światła.

Ostatecznie okazało się, że dwie świece robiły zwarcie, regulator świec ponownie do kasacji oraz kolejna naprawa alternatora. Po konkretnej sprawdzeniu elektryki, okazało się, że czujnik skrętu także wymagał naprawy, kolejne 200 zł.

Dobrze, że mechanik z elektrykiem samochodowym w ramach gwarancji 3-kronie regenerowali mi alternator i używkę regulatora. Z odłączonymi świecami jeździłem 3 miechy, oprócz błędu na liczniku nie było innych dolegliwości. Świec nie zdążyłem wymienić, "na szczęście" skasowali mi Merivę ; )

3-krotna regeneracja 550 zł, plus regulator świec 150 zł, 200 zł czujnik skrętu.

P.S

Za jakie grzechy takie przygody... Taki wygodny samochodzik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryk zasugerował że to silnik krokowy .

Jest w dieslu silnik krokowy ?

Ktoś coś podpowie .

Altek ładuje tylko to falowanie obrotów. Gdzie szukać rozwiązania ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Widzę że już od dłuższego czasu nikt nie pisze w w/w temacie,ale postanowiłem że napiszę co miałem i jak się z tym uporałem,może komuś się to przyda. Ja szukając na forum jakiś informacji to nic konkretnego nie znalazłem,więc piszę. Mam Meriva 1.7cdti 100km 74kw 2004 rok. Swego czasu też miałem problem z migotaniem świateł i w ogóle wszystkiego co świeciło w aucie pulsowało!!! Był taki moment że pulsowanie było tak duże,jak by ktoś natężenie światła regulował pokrętłem!!!!!!!!!!!!! Istna choinka!!!! Było czyszczenie klem.czyszczenie masy,pożyczenie akumulatora na nowy,który miał 74ah a prąd rozruchowy to chyba 680 A i nic,tylko po podmianie akumulatora to mniej pulsowały światła. Jeszcze jedna ważna rzecz-jak było sucho i nie było dużej wilgoci w powietrzu to pulsowanie było słabe lub nie było go wcale,ale to nie była reguła. Porada mechanika sprawdzić alternator,i tak zrobiłem.Elektryk powiedział że jak obficie zroszy alternator to jest szczecina-przebicia,zwarcia?! Po naprawie wszystko jest jak w najlepszym porządku :spoko: żadnego pulsowania,jak na razie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Możliwe, że przydadzą Ci się nowe światła - niestety, każde mają swój "termin ważności" i możliwe, że Twoje już do niego dotarły.

 

 

 

Kolego nynek

Przeczytaj post wyżej.Kolega już doszedł do przyczyny.A jeżeli chcesz zareklamować swoje usługi handlowe to jest do tego dział.

Edytowane przez nynek1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć. U mnie zauważyłem przygasanie delikatne świateł jadąc w nocy. Podczas zmiany biegu i przytrzymując sprzęgło na ok. 5-6 sekund światła mijania lekko przygasają. Po zwolnieniu sprzęgła i dodaniu gazu jest ok. Mając zapalone światła długie zauważyłem że przygasają tylko mijania a długie świecą normalnie.

Ktoś jest w stanie na prowadzić na jakiś trop ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdziłbym to co u mnie nawalało.

Styki od świateł mijania były nadtopione.

Wyjęcie lamp,podcięcie stopionego plastiku który powodował braki styku na światłach mijania naprawiło sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności