Skocz do zawartości

wyświetlacz sintra


Gość pawel0505

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mirekhood

Doszedl w końcu i do mnie wyswietlacz :-) :-) Zamówiony z Corsy B. Zewnętrznie jest inny, nie da się go zamontować do Sintrowego 'daszka' na desce, ale cztery proste ruchy i mamy podmienione same bebechy. Sprawny środek z Corsy wsadzilem do obudowy z Sintry.

Żeby nie ściemniało wyświetlacza po włączeniu świateł, tak jak było już pisane, przecinamy kabelek szary z czarnym paskiem. Jeśli radio jest nieoryginalne i nie wyświetla nam RDS, czyli znika data po włączeniu radia, wtedy przecinamy ciemnozielony kabelek i data zostaje forever. Tylko ciemnozielone są dwa. Ja ciąłem ten, który idzie w sąsiedztwie dwóch czarnobiałych przewodów. Drugi zielony idzie obok różowego i beżowego, tego nie ruszałem.

Zostaje jeszcze kwestia temperatury. Na razie są tylko trzy kropeczki, ale jutro podepnę czujnik z Corsy, zobaczymy :-)

.

.

.

.

.

 

Dobra, kostka psiknięta kontaktem, wpinana/wypinana kilka razy, nowy czujnik, a temperatury jak nie było tak nie ma. Trzy kreseczki tylko... Jakieś pomysły?

 

Czujnik temperatury raczej swojego bezpiecznika nie ma. Nie trzeba zrobić jakiegoś resetu żeby zaskoczyło?


.

.

.

.

.

.

Walczymy dalej. Trzy czujniki nowe podpięte i w miejscu temperatury dalej jest "_ _._ C"

Po wciśnięciu dwóch przycisków wyświetlacza pokazało błędy F 12 i F 171

F 171 oznacza niby "wskaźnik temp. zewn.– zwarcie z zasilaniem albo przerwa"

 

Jakieś pomysły gdzie pogrzebać i co jeszcze sprawdzić?...

Edytowane przez mirekhood

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość mirekhood

Udało mi się namierzyć kody błędów wyświetlacza. Będzie dla potomnych.

 

TID.JPG


Dzięki Rafał, sprawdzę kostkę, może nie podłączona. Ostatnio było tam kopane, coś mogło umknąć :)


.

.

.

.

I Rafał załatwił wszystko jednym, telefonem :) Rzeczywiście między skrzynką przekaźników i zbiorniczkiem, poniżej masy dyndała niepodpięta wtyczka :D

 

Dzięki za pomoc :spoko::beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności