Skocz do zawartości

duże spalanie benzyny na gazie.


Gość williamone

Rekomendowane odpowiedzi

Gość golden2912

a na ktory silnik gaz dziala dobrze. wedlug mnie na zaden. a czy w takim wypadku czy dobrzze to napewno bo dostaje wiecej benzynki przez co smarowanie odpowiednie ??? ale gaz w samochodzie ma sie sprowadzac do oszczednosci i ekologi ktora jest na drugim planie.

pozatym spalanie w okresie zimowym i tak jest wieksze ale zeby bylo dobrze jedz do gaziarza na regulacje i niech ci zrobi tak jak ja mam - czyli 15 stopni silnika i po przekroczeniu 2 tys obrotow - wtedy ma sie na gaz przelaczyc. ja za 70 zl robie ok 300km w butli ok 33litrow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 litów gazu i spalił mi 11,7 litrów benzyny na 283 km

To faktycznie trochę, ale mrozy teraz spore, krótkie odcinki które robisz nie pozwalają dobrze rozgrzać silnika. Ja spalam zupełnie podobnie (1,6 16V), no może ciut mniej benzyny, ale Twoje krótkie odcinki trasy mogą tłumaczyć różnicę. No i przełączanie - wydaje mi się, że 30 stopni C i 2000 obrotów to przyzwoitość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też miałem problem z przełaczaniem sie z benzyny na gaz [po przejechaniu prawie 12 km sie przełaczało]byłem dzis u mechanika i po podłaczeniu pod kompa stwierdził ze był właczony czujnik temperatury i dlatego tak sie długo przełaczał. zobaczymy jak postoi całą noc czy sie bedzie dobrze przełaczał.mam astre 1.6 92r.ten czujnik mechanik mówi ze jest popsuty ale czy to jest ten czujnik co powoduje właczanie sie wentylatora czy jest inny czujnik np w parowniku który jest odpowiedzialny za przełaczanie sie z benzyny na gaz po uzyskaniu odpowiedniej temperatury?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość williamone

tak jak pisaliście ,udałem sie do gazownika ,biorąc odrazu nowy filterek gazu.

 

Stwierdził ,ze czujnik temperatury jest dobrze nastawiony (na najniższą możliwą temperature -czyli chyba 15 stopni mial na mysli) ,tylko ze jest umieszczony na wężu zamiast na parowniku .Chciał przerabiać ,ale kazałem mu go zdjąc .Teraz auto w końcu działa taka jak chciałem -prawie .Ponieważ ,jak stoi dłużej na dworzu ,przy temperaturach ktore ostatnio mamy (zimno w choo:) ) . to po odpaleniu na benzynie i przełączeniu na gaz ,gaśnie.....lecz nastepne dwa odpalania juz jest oki .Jak myślicie ,parownik ma za niską temperature ,zeby przy -10 odrazu przelączać na Gaz? ,czy te 5 min na benzynie cos poprawi z rańca?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to załatwisz szybko membrany w parowniku.

30* jak ma układ chłodzenia, dopiero się mozna przerzucić na gaz, inaczej zamiast oszczędności będzie wymiana i regulacja znów.

Przełączaj, jak z nawiewu bedzie letnie powietrze lecieć, wtedy jakoś ci parownik wytrzyma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń:

Miałem poldka na gazie.

Stara instalacja, co przed zapaleniem na gazie się wtryskiwało gaz, żeby łatwiej zapalał.

I palił na gazie nawet przy -20*C :cry:

Od strzału.

Niestety skutkiem była pęknięta głowica, więc co kto lubi......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość williamone

Gazownik mówił ,ze nie powinno być problemu .

Ojciec ma astre tez F 1,6 8V i ma go juz 4 lata i nie ma w ogóle czujnika temperatury na parowniku jak ja teraz i nic od tych 4 lat sie nie dzieje ,dosłownie nic .Rok temu wymienił filtr gazu i to wszystko .Dlatego takie moje posunięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności