Skocz do zawartości

duże spalanie benzyny na gazie.


Gość williamone

Rekomendowane odpowiedzi

Gość williamone

Witam serdecznie

 

Mam Opla Astre sedan 1.4 16v 90KM z 98r , i moj problem polega na tym ,ze gaz zalącza mi sie od 3k obrotów ,ale tylko wtedy gdy jest nagrzany silnik .Jak było cieplej ,to trwalo to krócej i po 1-2km juz sie zalączał gaz .A teraz musze przejechac z 10km .Lecz to nie problem ,problemem jest to ,ze spala mi ok 5 l benzyny i 10 litrów gazu na 100 km .Robie krótkie trasy po 5-10km ,czesto zdarza mi sie stanąc na jakis czas i wylaczyc silnik ,co znow konczy sie 10km jezdzie na benzynie .Czy to waszym zdaniem normalne ,zeby tyle spalał.??

 

Mam drugiego opla astre ,lecz silnik 1.6 75km ,i w tym aucie gaz zalącza sie odrazu po przekroczeniu 3k obrotów ,nawet przy -15 mrozie

pomozecie:)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość williamone

czym sie roznia te instalacje gazowe?

 

.

szczerze to na pierwszy rzut oka wygladają podobnie tzn. butla w kole ,instalacja pod maska .Rozni ich tylko to ,ze w tej astrze 1.4 16v nie ma wskaznika poziomu gazu w srodku samochodu (te kropeczki;) ) ,jest tylko przycisk ,do przelączania benzyna-gaz. A w tym drugim(1.6 8v) -mam skaznik poziomu gazu.Nie znam sie ,dlatego tylko to przykuło moją uwage.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Asi 1.4

 

Tak jak Kicaj powiedział niedogrzany silnik pewnie. Wskazówka od temp. w ogóle się podnosi? Sprawdź działanie termostatu. Jest o tym na forum.

 

A Asia 1.6 też długo Ci nie pochodzi jeśli od razu przy -15*C wskakuje Ci na gaz. Membrany w parowniku nieźle dostają po d.."siedzeniu"... Trzeba ustawić żeby na gaz przełączała się jak 1.4 , po rozgrzaniu dopiero do ok. 30*C. Nie ma ryzyka wtedy, że parownik Ci się oszroni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość williamone

jest to gaz II gen. firmy autronic/tomasetto

Termostat jest sprawny.

Oki ,nie bedzie ,ze to jest normalne ,ale taka jazda staje sie nieoplacalna ,tez wam spala 5 litrów benzyny i 10 litrów gazu ,przy spokojnej jezdzie .Troszke dziwne .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

williamone, proponuję sprawdzić przekaźnik do pompy

jeśli są zaśniedziałe styki to ci nie odłączy i są efekty spalania jednego i drugiego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość williamone

dzisiaj tankowałem i wyszło mi 28 litów gazu i spalił mi 11,7 litrów benzyny na 283 km .czyli 113zł na 283 km ,strasznie dużo .Myślicie ,ze to źle nie wpłynie na prace silnika ,szczególnie 16 zaworowego ,ktory nie jest za dobry do gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności