Skocz do zawartości

Opel Kadett , problem z odpalaniem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam taki problem z moim kadetem , poprostu auto chodzilo wszystko ladnie a za chwile jak sie rozgrzal przestal wkrecac sie na obroty , zgasl i przez 30 minut nie dalo sie go odpalic , sciagnalem filter powietrza i przy probie odpalania wywalal wszystko wtryskiem , tzn dym szedl .. z tlumika strzela .. po ok 40 minutach odpalil , ale jak sie przegazowalo to zgasl i kaplica znowu to samo .. palec , kable nowe .. kopulka wymieniana jakies 2 miesiace temu .. swiece tak samo .. iskra na swiecy jest , ale odezwu brak :)kolega mi powiedzial ze mam sprawdzic w kopulce jakis znaczek ktory sie zabarwia czy cos , i ma to byc biale , a jak ja patrzylem to bylo takie kolko i bylo zolte , chyba dobrze sprawdzilem . Co Moze byc Przyczyna Tego ? Prosze o Pomoc gdyz stracilem juz pomysly :wesoly::beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

watpie bo normalnie jak juz zapali to chodzi na paliwie az sie rozgrzeje , i pozniej zgasnie i strzela przy probie odpalenia , a nawet gdyby tak bylo to powinnien odpalic na gazie .. jezeli jest zimny to wszystko ok .. znajomy moj obstawial modul zaplonowy .. a jak idzie zaplon w kadecie 1.6 ? 1-2-4-3 ? Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektryk przez tel mi powiedzial ze , 1-2-4-3 i tak mam kable zalozone :PP ide zmienic , zaraz napisze jaki efekt .. to moglo by byc winne ?

 

[ Dodano: Czw Sty 14, 2010 18:01 ]

no niestety jak zalozylem 1-3-4-2 to przy probie odpalenia wywala dym z filtra powietrza , z kazdego miejsca co sie da .. a jak zalozylem 1-2-4-3 to zapalil odrazu .. ale jak sie rozgrzeje to zgasnie i klops z marmolada .. :wesoly:

 

[ Dodano: Czw Sty 14, 2010 19:55 ]

Moglaby byc to wina rozrzadu ? gdyz we wtorek wymienialem termostat i trzeba bylo sciagac rozrzad .. dzialo sie juz tak wczesniej ale nie az tak bardzo .. i jak byl zimny to wkrecal sie na obroty a teraz ma taki dol troche .. ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

możesz sprawdzić czy nie jest źle pasek założony ale jeśli masz możliwość to podmień z kimś aparat zapłonowy

bo może to czasem czujnik halla bo czytałem że po rozgrzaniu są kłopoty jak pada

no i może zobacz to może ci pomoże

http://opel24.com/porady/ogolne/423-nie-zapala.html

tylko w razie co to pisz jeśli naprawisz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wszystkich silnikach Kadetta

baaaaaaaa.... we wszystkich oplowskich 4 cylindrowych jest 1-3-4-2 :wink:

 

czy nie jest źle pasek założony

ja właśnie to obstawiam - żle ustawiony rozrząd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrafie sprawdzic czy rozrzad jest zle ustawiony .. ale przed sciagnieciem rozrzadu tez jak sie jechalo to po jakis 5 km sie trzasl caly i po chwili zgasl .. odpalil .. po 1 km zgasl i kaplica .. a teraz to juz jest calkiem kaplica .. jak odpali to jakis cud swiata .. a z tymi kablami to nie wiem juz sam .. mam 1-2-4-3 i odpali jakos .. a jak zaloze tak jak mowiliscie to strzela w filter powietrza .. i nie zapali ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności