Skocz do zawartości

Czy można wymontować pompę wspomagania?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotrusss1970

Nie patrz na to co mówią w serwisie tylko poszukaj na allegro. Ja na początku roku płaciłem 220 zł za nową i nie ma problemu. Tu masz przykład http://moto.allegro.pl/item877822370_pompa_wspomagania_opel_vectra_corsa_astra_nowa.html a jak poszukasz dalej to znajdziesz może taniej. Te pompy pasują do innych samochodów więc trzeba szukać, bo uchwyty się przykręca od starej pompy tylko musisz patrzeć na koło na jaki pasek i na końcówki do węży jak wychodzą. Lepiej kup nową niż używaną bo nie wiadomo ile wytrzyma a co nowa to nowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Piotrusss1970

A może mi kolega powiedzieć czym się różni silnik 1.7 TD (isuzu) od TDS bo ja na prawdę nie wiem i może dla tego coś źle podałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrusss1970

Jak już to silnik 68 KM (Oplowski) nie ma oznaczenia 1.7 TD tylko 1.7D (typ silnika X17DTL) a silnik Isuzu ma oznaczenie 1.7 TD (typ silnika TC4EE1, później X17DT), ale mi nie chodziło o to tylko pytałem ELO_WARIAT jaka jest różnica bo pisze , że pompa którą podałem na allegro nie pasuje to niech napisze dlaczego. Tu jest pompa na innej aukcji http://www.allegro.pl/item863363757_pompa_wspomagania_opel_astra_vectra_1_7_d_td_isuzu.html i jest taka sama (tylko nie ma koła pasowego) i ja właśnie tą kupiłem i mi pasowała i już rok chodzi. Jeśli coś pomyliłem to może ktoś mnie poprawi-nikt nie jest omylny, ale jak komuś zwraca się uwagę to trzeba to uzasadnić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten sam silnik ale pompa ktora pokazales jest do 1.7 TD oplowskiego moc 68 KM

 

[ Dodano: Czw Sty 21, 2010 11:18 ]

no chcialem sprostowac to co bylo na aukcji;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się udało... Koszt pompy używanej 180 zł na jakimś szrocie, plus wymiana pasków. Wspomaganie działa bez zarzutów. Jednak.... pojawił sie inny problem... przy skręcaniu dochodzi dziwny dźwięk... jakby coś przeskakiwało, lub jakby ktoś szedł po zmrożonym śniegu. Problem ten już miałem wcześniej jednak myślałem, że to coś związanego z pompą... widać, że nie. Zastanawiam się czy to coś z przekładnią czy może łożysko mcpersona poszło...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz naciąg paska może przeskakiwać

jaki?

rozrządu?

bo jeśli chodzi o pasek pompy to jest to pasek wielorowkowy i on nie przeskakuje

zastanów się zanim napiszesz jakąś głupotę

 

pytanie do autora:

czy kolega odpowietrzał układ wspomagania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności