Skocz do zawartości

Czy można wymontować pompę wspomagania?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

pyrka cały czas, przy każdym kręceniu nie tylko przy max skręconej kierownicy. Paski raczej naciągniete ok... no chyba że za mocno...ale nie wydaje mi się (wąskie koło pompy). Odpowietrzanie.... poprzez skręcenie kierownicy? czy tam przy pompie ? Na pompie nieodpowietrzałem. Dodam, że dzieje się głownie po paru minutach pracy silnika, ale nie zawsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

wąskie koło pompy

ganc pomada - taki pasek nie może przeskakiwać

 

Odpowietrzanie.... poprzez skręcenie kierownicy?

tak - opór lewo, opór prawo, opór lewo, opór prawo

 

pyrka cały czas, przy każdym kręceniu nie tylko przy max skręconej kierownicy.

zrzuć pasek pompy

jesli ustanie, to winna jest pompa - łożyska mogą się kończyć

spotkałem juz terkotająca pompe która przejeździła sporo czasu, ale niestety to nie jest pożądany odgłos i pożądany stan pompy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość patryk_84a

U mnie piszczy jakby pasek, ale przy skręcie kierownicy na maksa. Nie wiem czy to pasek czy w pompie coś, ale ojciec mówił coś, że nie powinno się kierownicą kręcić do oporu. To prawda?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok... zobaczymy czy odpowietrzenie coś pomoże...niestety dopiero za 2 h ??? jak nie spróbujemy ściągnąć pasek. Ale nie wydaje mi się pompa... to samo działo się przy starej pompie która padła oraz w momencie gdy już w ogóle nie chodziła. Najgorsze jest to, że dźwięk trudno jest zlokalizować... w samochodzie ma się wrażenie jakby dochodził gdzieś po środku... czasami po bokach... a na zewnątrz zagłusza praca silnika...

 

[ Dodano: Pon Sty 25, 2010 13:56 ]

u mnie zaczęło się właśnie od piszczenia paska przy max skręcie... ok. pół roku tak jeździłem, jak dociągnąłem pasek miesiąc później zaczęły sie problemy z pompą, aż padła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wiem ze dużo wiesz ale jesli kurna nie posiadasz tego auta i nie wiesz ze TDS ma 2 paski KLINOWE to kurna nie mow ze sie nieznam.

 

Mialem tak samo naciagnolem pasek i jest okey.

 

cenzura, a za kolejnego .... - dostaniesz BANA/DAROMV6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzanie nic nie dało... mało tego na wyłączonym silniku dzieje się to samo, a wtedy paski są nieruchome.... dźwięk pochodzi jakby z lewej strony... może łożysko w McPhersonie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, może na to wskazywać

niech ktoś pokręci kierownicą, a Ty obserwuj co się dzieje przy kolumnie - może wtedy przeskakiwać/przeskakiwać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

sprawa wyjaśniona - pęknięta sprężyna przednia. po wymianie stuki ucichły, a i nawet kierownica jakby lżej chodzi ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności