Skocz do zawartości

świst turbo corsa D 1,3 CDTI


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

jutro jestem umówiony ze specami z opla zobaczę czy coś wyczarują czy od razu będą wymieniać turbo.

dowiedziałeś się czegoś nowego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic twórczego, niestety

zaproponowali nową turbinę za 2700 netto

powiedzieli też że mieli podobny problem ze swoim oplem serwisowym, świstało podobnie i po jakimś czasie samo przestało...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

(słyszalne po miedzy 1600 a około 1900 obr.min ) taki cichutki świst turbiny ja mam zawsze jak jest zima i temperatura na minusie jak się ociepli zobaczysz ze świst zniknie jak jest minus 10 to nawet jest troszke głoszniejszy

 

byle do wiosny 8)

trochę przegięli z cena tej turbiny 8) przecież teraz maja rabaty 15% hehehe

 

możne to normalne?? w lecie w nie słyszę turbiny chyba ze jadę przy bajerkach i mam uchylone okno !! ale luz na pewno jakiś jest skoro tak śwista od czasu do czasu sobie moja ma nabite prawie 200 tys !!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie googlowałem w poszukiwaniu tego samego problemu. Posiadam corsę D CDTI 75KM i właśnie wracając z pracy usłyszałem dziwny świst w silniku przy przyśpieszaniu od mniej więcej 1600obr. Auto z rocznika 2007, kupione w Polsce, przebieg 58tyś km. Wczoraj byłem u opla na kampanii ABS. Opel w ramach gwarancji coś majstruje przy ABSie.

Jestem bardzo ciekawy jak potoczą się losy silnika autora tego tematu. Zastanawiam się, czy jutro podjechać do opla i niech sprawdzą co jest, czy jeszcze poczekać. Może samo przejdzie. Zobaczę jutro rano w drodze do Gdyni jak silnik będzie się zachowywał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość wojtas7054

a sprawdzałes ten czujnik http://www.opel-shop.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=2000 spróbuj podłączyć na chwile na tzw krótko czyli odłącz zasilanie tego czujnika i podłącz bezpośrednio do turbiny i zobacz efekt??pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

[ Dodano: Sob Kwi 03, 2010 23:26 ]

Kolego w środe rozmawiałem z typem co regeneruje turbiny , i powiedział jasno : "głośniejszy świst turbiny jest spowodowany tym iż w wirnik tubiny musiał wpaść jakiś nagar z kolektora wydechowego lub coś innego i lekko uszkodzić wirnik , i powiedział że nie ma sensu wymieniać turbiny m tylko ją zregenerować ! bo to znacznie mniejszy koszt !! "

myśle że pomogłem w jakiś sposób pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam!

Moje Autko 1,3 cdti 2004r 100 tys przebiegu ma bardzo podobne obajwy.

Od 1600 obrotów do końca ma odgłos jak gwizdek od czajnika.

Jeżdzę nim juz ok 4 miesiace i było tak od początku.

Trochę to derewujące ale jakoś turbina się nie rozpadłajeszczee a z 10tys juz zrobiłem:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość potwo-or

Sorry za odgrzebywanie tematu ale problem pojawia się dalej a może ktoś szukając w googlach na to trafi.

 

W moim oplu była podobna historia.

 

Po pierwsze jedz do salonu - część turbosprężarek jest na wymianie z wady serwisowej (nawet po gwarancji bezpłatnie). Wada objawia się właśnie nienaturalnym świstem.

W moim Oplu była juz w ramach tego wymieniana. Potem padła po 30-40 tyś (pewnie przez to, że bardzo długo stał - przebieg 65000 w 5 lat), ale zrobili mi z gwarancji G2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość przeemmek

Mam problem ze swoją turbina świszczy bardzo i czuje spadek mocy auto nie zbiera się jak kiedyś, szukałem nieszczelności ale nic nie znalazłem.

Podłączałem również po komputer i widać że już nie ładuje jak powinna.

 

Teraz mam pytanko lepiej regenerować czy kupić nowa??

 

Czytałem wiele opinii i nie mam pojęcia co robić.

 

Znacie jakiś dobry serwis z okolic Katowic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności