Skocz do zawartości

Opel Combo C 1.3CDTI Oleju przybywa czyli cuda niewidy....


Gość wheerex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegoś czasu "z nieba" przybyło mi 2 litry oleju w silniku. Szukam przyczyny i nie mogę się doszukać niestety. Stan płynu chłodzącego w normie więc wszystko wskazuje na mieszanie się oleju z ropą. Wiem, że niewielkie ilości paliwa przedostają się do oleju ale żeby 2 litry? Mało tego zaczęło rzygać nadmiarem oleju z uszczelek, w sumie nie ma się co dziwić (prawdopodobnie uszczelka na wale, bo pod głowicą wygląda, że jest ok). Muszę jednak wyeliminować problem zanim pozmieniam uszczelki. Ma ktoś jakiś pomysł skąd taki stan rzeczy? Może to przez jakieś trefne paliwo na stacji z rozpuszczalnikiem pomieszane? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Auto to Opel Combo C 1.3 CDTI.

 

Pozdrawiam, JW

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość zbyszek670

Od jakiegoś czasu "z nieba" przybyło mi 2 litry oleju w silniku.

Z nieba to nie tylko z paliwka .Jakie trasy pokonujesz dlugie czy krotkie,zadnych informacji.

powiedz mi, masz dpf?

I odpisz na to zapytanie, dotyczy Wheerex.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DPF mam, i właśnie wypalało się jeden dzień przed awarią po raz pierwszy od kiedy zakupiłem auto. Na trasie około 15km wypaliło się według kontrolki do końca (przestała migać).

 

Co do tras to w ciągu ostatniego tygodnia goniłem auto w morzie tylko i wyłącznie do pracy jakieś 3 km i po pracy taka sama trasa do domu = silnik zimny. Zazwyczaj jednak robie ~1000km w miesiącu na trasach około 10 do 40km.

 

Zlaliśmy nadmiar oleju, nie było w nim wody, ropy też nie czułem jakimś cudem. Po tym zabiegu auto przestało lać olejem i chodzi normalnie, tylko boję się, że w ten sposób mogę załatwić silnik jeśli olej faktycznie wymieszany jest z ropą to smarowania raczej nie ma odpowiedniego.

 

Panowie, a może to wtryski albo uszczelki na nich? Tylko czy wtedy auto nie powinno kopcić? U mnie nic takiego nie występuje, silnik pracuje wręcz idealnie...

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, DPF wypalało mi się tylko jeden raz w okresie od 11 grudnia, wcześniej nie wiem bo auto stało w komisie. Olej wcześniej sprawdzany w ASO przy 90 tyś teraz ma 107 tyś. Mój błąd, że sam nie sprawdziłem w międzyczasie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, trzeba wyciągać bo ja się na tym najzwyczajniej nie znam i nie wiem jakie informacje są dokładnie potrzebne.

 

Auto przejechało od kupienia do pierwszego wypalenia ~3 tyś. Od wypalenia do awarii - 20km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto przejechało od kupienia do pierwszego wypalenia ~3 tyś

dosc duzy dystans... zazwyczaj wypala sie od 700 do 1500km

no chyba ze jezdziles krotkimi trasami tak ze sie nie zagrzal silnik...

 

Wiesz, trzeba wyciągać bo ja się na tym najzwyczajniej nie znam

ale na pytania mozesz odpowiadac, prawda?

 

z tym olejem jestes pewien ze ci przybylo, czy tez moglo byc tak ze przy kupnie bylo juz wiecej? poza tym jak i kiedy sprawdzasz olej? tzn w jakich warunkach...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd że nie sprawdziłem oleju wcześniej i faktycznie może być tak, że przy zakupie było więcej. Wymienie olej na nowy bo i tak wymiana mi wypada i dam znać po miesiącu czy oleju nadal przybywa.

 

Co do wypalania, auto jeździ różnie. Są tygodnie, że większość tras, są też takie, że tylko praca - dom czyli w sumie 6km dziennie.

 

Olej sprawdzany 2 razy przez mechanika więc pomyłki raczej nie ma.

 

Dziś sprawdziłem w drugim egzemplarzu (mam 2 takie same ople z tego samego roku) i tam olej jest pod maksimum, ale go na razie nie przekroczył. Sprawdzę znów za jakiś czas.

 

A czy to możliwe, że winowajcą jest jedynie DPF właśnie? Auto ostatnio było na diagnostyce komputerowej i wszystkie parametry miało w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności