Skocz do zawartości

Opel Combo C 1.3CDTI Oleju przybywa czyli cuda niewidy....


Gość wheerex

Rekomendowane odpowiedzi

Tez tak uważam bo co się zapytać to nikt nic nie wie na temat dpf.Mnie wlali castrola jak się później zorientowałem olej zalecany przy pompo-wtryskach i bez dpf.I tak to zrobił warsztat który się specjalizuje w wymianie olejów.Jak się zapytać o filtr dpf strzelają karpika.Pozdrawiam.

Tak wiem, dlatego już zmieniłem olej na Mobile 1 zgodny z C3.

Podaj namiary na ten olej.

To ten olej: http://www.quippo.pl/index.php?p718,olej-mobil-1-esp-formula-5w-30-4l

 

Ja kupiłem go za 180 zł na miejscu w sklepie. W internecie można wyrwać znacznie taniej, widziałem nawet za 129 zł. Ja niestety nie miałem czasu aby czekać na przesyłkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...
Gość marcinpolice

Wmoim oplu przybywa mi oleju,troche poszukałem i są takie opcje....

1.wtryski przelewają w skutek czego jeden z nich lub więcej jest uszkodzona i przez to ropa dostaje się do oleju.

2.filtr dpf jest mocno zapchany w skutek czego na siłę próbuje się wypalić co jest zasilane dodatkową dawką paliwa które się niewypala i spływa do oleju.

3.przepuszczają simeringi na pompie wysokiego ciśnienia i ropa dostaje sie do oleju.

Pozatym mój opelek lubi troche pokopcić jasnym dymem niemocno ale widocznie.

I jeszcze jedno czy wypalanie dpf-u zawsze jest sygnalizowane miganiem kontrolki grzania świec ponieważ u mnie nigdy to niemiało miejsca,i czymoże być sygnalizowana inną kontrolką np:samochód z kluczykiem?bo jak domniemam ten filtr powinienem mieć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...
Gość mrmegamarian

Chciałbym się zapytać jeszcze w kwesti zwiększonej ilości oleju z ropą. Czy jeżeli są to wtryskiwacze, to czy da się sprawdzić ich parametry komputerem serwisowy w aso i ewentualnie namierzyć wadliwy? Drugie: Mi się kontrolka od dpf-u mryga również na zimnym. Czy jest możliwość wypalenia go podłączając pod kompa, aby go skutecznie oczyścić?(tak jak w BMW. Trzecie: Czasami combo lubi przykopcić i nie ma na to reguły, 15km nic a potem kopci na szaro/biało i potem znowu sokój... Czy to może mieć związek z nadmiarem oleju który był (nadmiar ponad 2 litry), po wymianie i wlaniu odpowiedniej ilości i przejechaniu może 30km stan się powiększył ale też i przykopcił mi po tych 30km, następnie z 7km nie i znów i potem znowu nie. dziękuję. Na wyświetlaczu inspe0

Edytowane przez mrmegamarian

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności