Skocz do zawartości

lpg do astry f 1,6 8V


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

1) Mam następujące pytanie czy jak nie mam katalizatora a założę instalacje gazową sterowaną silniczkiem krokowym czyli sterowaną m.in. sondą lambda nie będzie problemów??

 

2) Czy cut off czyli zubożenie mieszanki podczas hamowania silnikiem jest ważnym elementem komputera lpg - co się dzieje z gazem jak nie ma cut off podczas hamowania silnikiem jest spalany w 100% czy może taka jazda szkodzi silnikowi bo np. gaz nie jest do końca spalany?? bo jeżdżąc na benzynie wiem że dużo paliwa można zaoszczędzić gdy hamujemy silnikiem - sam tak jeżdżę dlatego wiem bo porównywałem już różne style jazdy asterką.

 

3) Co sądzicie o instalacji regulowanej na śrubę do tego silnika - bez elektroniki??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Mam następujące pytanie czy jak nie mam katalizatora a założę instalacje gazową sterowaną silniczkiem krokowym czyli sterowaną m.in. sondą lambda nie będzie problemów??

ale masz sondę lambda

x16sz czy c14nz - miały lambde

 

to wystarcza

 

2) Czy cut off czyli zubożenie mieszanki podczas hamowania silnikiem jest ważnym elementem komputera lpg - co się dzieje z gazem jak nie ma cut off podczas hamowania silnikiem jest spalany w 100% czy może taka jazda szkodzi silnikowi bo np. gaz nie jest do końca spalany?

instalacje mieszalnikowe działają na zasadzie wysysania gazu z miksera

jeśli jest podciśnienie w układzie dolotowym (otwarta przepustnica) to pobiera gaz... jesli nie ma (zamknięta przepustnica) to nie pobiera tyle ile przy otwartej

może i cos zaoszczędzisz mając cut-off

 

3) Co sądzicie o instalacji regulowanej na śrubę do tego silnika - bez elektroniki??

nie założą ci tego bo nie będzie możliwości wydania homologacji na instalację I generacji - po prostu ci nie zarejestrują

chyba że wpisze w papiery elektronikę a da srubę, ale moim zdaniem to średnio dobry interes i na pewno mniej ekonomiczny pod kątem zużycia gazu i osiągów silnika

krokowiec zwiększa/zmniejsza ilość gazu w miarę potrzeb, register ustawiony jest na stałe czyli na niskich obrotach za dużo gazu, na wysokich za mało

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Mam następujące pytanie czy jak nie mam katalizatora a założę instalacje gazową sterowaną silniczkiem krokowym czyli sterowaną m.in. sondą lambda nie będzie problemów??

U mnie w silniku X14Sz zamontowano sterownik Bingo M i po wycięciu katalizatora nie odczułem żadnych zmian. Spalanie czy to na benzynie czy LPG pozostało takie same.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Założyłem w końcu LPG tzn. komputer KME Bingo M, reduktor elpigaz, butla 43L wnęka koło zapasowe.

 

Jak na razie jestem zadowolony spadek mocy praktycznie niezauważalny zrobiłem na razie 350 km więc jedno tankowanie miałem zobaczymy jak ze spalaniem jak dotankuje gazu.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dobrze ustawioną instalację i nie mogę przekroczyć 9.3L :wesoly: Prędkości do 150. Miasto-raczej nie zostaje w tyle na światłach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziom... zależy od nogi, od regulacji, od warunków pogodowych, od tego czy jeździsz krótkie dystanse czy po mieście wiecznie na ciepłym silniku, od siły wiatru, ilości pasażerów, od badziewi wożonych w bagażniku, od wyposażenia samochodu, od wpływu zorzy polarnej na rozwój kolarstwa w zimbabwe i jeszcze od paru innych rzeczy... ;p

 

no nie bawmy sie w aptekarzy - kazdy inaczej rozumie katowanie

dla mnie katowanie to piłowanie silnika na odcince, bo mam 19 lat i zamiłowania rajdowe, dla ciebie katowanie to 2000obr bo masz 80 lat i mocherowy beret na głowie :drunk:

 

nie popadajmy w skrajności

 

ważne że kolega jest zadowolony , że ty jesteś zadowolony... o to w tym chodzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności