Skocz do zawartości

lpg do astry f 1,6 8V


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

miałem astre f 1,6 kombi i niestety, ale 12 w mieście to raczej norma

mi też nie udało sie zejść niżej 11 przy spokojnej jeździe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

8,5 w trudnych warunkach zimowych 70% trasa, jutro znowu trasa i kolejne tankowanie napisze jak wyszło. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

8,5 litra wychodzi mi tak jak pierwsza butla tak i dwie kolejne, trasa 50% więc myślę że jak na warunki zimowe to jest ok.

 

Zastanawia mnie tylko dlaczego gazownik powiedział mi że nie ma potrzeby włączania cut off mimo że Bingo m go obsługuje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam astre f 1.6 X16SZ spalanie mam 11l - miasto / 10l - mieszana / na trasie nie wiedzieć czemu spalanie różne od 8 do 9,5 litra na 100km.

 

instalacja podciśnieniowa.. kiedyś miałem większe spalanie, a co ciekawe wystarczyło wyregulować jałowe obroty na analizatorze spalin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ciekawe wystarczyło wyregulować jałowe obroty na analizatorze spalin.

jeśli miałeś I generację czyli register, to żadna nowość - tam dawka gazu ustawiona na jałowym miała bezposredni wpływ na osiągi silnika i spalanie

nie bbyło elementu wykonawczego, który czynnie dokonywał bieżącego dawkowania gazu :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, wiem o tym... ale niestety są gaziarze którzy regulują to "na oko" ... a jak wiadomo na oko to chłop w szpitalu umarł.

jeśli auto jeździ poprawnie to jeszcze nie znaczy ze mieszanka jest odpowiednia.

 

więc na pytanie "można coś zobić by mniej palił?" należałoby odpowiedzieć, wyregulować instalacje, no a potem to już tylko nauczyć się ekonomicznego stylu jazdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiant804

Mój 1,6i C16nz spala butle 27litrów(nominalnie coś kolo 32) przez 350 kilometrów z tym ,że przewaga trasy, Jeżeli dłużej po mieście i tym bardziej w niskich temperaturach to spalanie drastycznie wzrasta. Ostatnio nawet się zastanawiałem, czy coś jest nie tak bo butla starczyła zaledwie na 200km. Ale wyjaśnienie jest proste,mrozy i krótkie trasy(zaledwie w tygodniu po 5km dziennie z dzieckiem do przedszkola) to wszystko wyjaśnia.

Kiedyś próbowałem gmerać z ustawieniami,ale bez przesady! Lepiej żeby się szybciej zbierał do startu na skrzyżowaniach lub przy wyprzedzaniu, niż ma gasnąć lub się mulić.

Zrobiłem tylko jeden myk,wyrzuciłem zawór elektroniczny na wężu doprowadzającym gaz do kolektora i zamieniłem na mechaniczny. Tamten szwankował i silnik mi gasł po wrzuceniu na luz.

Panowie i tak oszczędzamy na gazie wiec po co płakać że za duże spalanie!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności