Skocz do zawartości

problem z pracą silnika.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

jestem tu nowa .mam autko opel corsa b 1.0 silnik edycja 2000 jakoś pol roku, sprawuje się super, w styczniu po przeglądzie jeszcze lepiej. Niestety po tych mrozach padł mi akumulator i został wyjęty , ładował się 2 dni, został zamontowany z powrotem. Od tego czasu pali się non stop kontrolka układu elektronicznego silnika

silnik głośniej pracuje ( nie mam obrotomierza wiec nie wiem jakie są obroty, ale pewnie wysokie) nie możne mi utrzymać stałej prędkości przy szybszej działa w miarę płynnie a przy zwalnianiu szarpie. Nie wiem jak to opisać.

Pojechałam do jakiegoś warsztatu facet kompem sprawdził że to jakiś błąd systemu że przez wysokie napięcia się stało, naprawił. W aucie nic się nie zmieniło, dalej ma takie objawy ale teraz mu pokazuje błąd silniczka krokowego.....

Wiem że kiedyś też autko taki błąd pokazywało i był do wymiany zawór recyrkulacji chyba miał wtedy takie objawy..

Poradźcie coś??

Czytałam na innych forach ze taki silniczek krokowy można samemu wyczyścić...

 

poprawiłem literówkę/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ładował się 2 dni, został zamontowany z powrotem. Od tego czasu pali się non stop kontrolka układu elektronicznego silnika

Nie zostały pomylone klemy przy zakładaniu aku?

Nie zauważyłaś podczas zakładania klem mocnego iskrzenia?

Bo mogło dojść do uszkodzenia sterownika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Akumulator dobry na gwarancji , ma rok i miesiąc

 

chyba to ten silniczek jednak .

dzięki za pomoc

 

Poprawiłem literówkę/ zndrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam Klubowiczów opla corsy i innych ;/

Mam pewien problem z moim samochodem . Otóż mam Opla Corse B (1.2) 94 rok.

Mam nastepujacy problem iż skaczą mu obroty raz chodzi na wysokich raz na malych. Nie wiem co to moze byc. Może ktos z was mial taki problem juz ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bys wiedzial jestem tu nowy wiec nie wiem co i jak

ale nie zwalnia cię to z obowiązku logicznego myślenia i czytania tego, co na tłusto jest podwieszone w każdym dziale

 

http://forum.opel24.com/jak-poruszac-sie-po-forum-opel24-vt41816.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bys wiedzial jestem tu nowy

... wiem - w profilu masz date i godz dołączenia do forum ...

nie wiem co i jak .

... zaczyna sie od FAQ ... potem sie szuka ... wpisz do okienka szukajki ,,falowanie obrotów'' - do końca tygodnia będziesz miał co robić ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności