Skocz do zawartości

Na jakiej stacji tankujecie ??


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 259
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja zawsze tankuje na BP 98 i uważam, że jest tam bardzo dobre paliwo. Co prawda 5,16 zł za litr to sporo ale uważam, że warto. Wiem, że na małych silnikach nie czuć różnicy między 95 a 98 ale ja osobiście czuje różnicę. Nie chodzi tutaj o dynamikę bo nie jestem mistrzem świateł bo to nie jest auto do szybkiej jazdy tylko do powolnego objazdu miasta :) auto po prostu płynniej wchodzi na obroty i silnik widać od razu że lepiej pracuje. Pozdrawiam wszystkich fanów Opla :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek 398

paliwo 98 spala sie łagodniej- mniej detonacyjnie, stąd uzytkownik odczuwa to jako poprawe kultury - cichszą prace, bardziej harmonijną ;)

 

i nic po za tym, silnik dostosowany do 95, nie ważne, czy duży, czy mały nie bedzie miał wiecej KM na 98 :) baaaaa może być nawet słabszy i spalac wiecej tej "cudownej" 98 :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu silnik pali o 10% mniej 98 niż 95, ale to wyrównuje się w cenie paliwa (zapłacę tyle samo za przejechane 100km na 98 jak i 95). Zmian w kulturze pracy silnika nie zauważyłem. Może jedynie delikatnie więcej miał mocy na niskich obrotach ale to nie potwierdzone :beer:

 

5th Gear (magazyn w UK) bodajże robił test mocy aut zalanych zwykłym paliwem i kilkoma lepszymi typu Shell V-Power czy coś. W przypadku aut o małej pojemności do 2 litrów przyrost mocy był na poziomie 1-3 konia mechanicznego, czyli nie adekwatny do ceny. Silniki powyżej 2 litrów miały już przyrost około 5-10 koni czyli coś się działo. Dopiero turbodoładowane silniki Lancera czy Imprezy (nie pamiętam co testowali) zyskiwały do 20 koni mechanicznych. A więc póki nie jeździsz szalonym importem nie ma co lać super paliwa tylko jeździć na takim jakie zaleca producent. A co do ilości oktanów... No cóż... Słyszałem że 89 chyba z Ukrainy czy Białorusi jest mocniejsze od naszego 95...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość mkcaffe84

a ja zatankowałam na próbę na stacji Tesco :P (już drugi raz ??? ) i żadnej różnicy w jeździe pomiędzy orlenowskim paliwem (Pb95) nie odczułam... kieszeń za to tak nie ucierpiała ;D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikebravo

paliwo 98 spala sie łagodniej- mniej detonacyjnie, stąd uzytkownik odczuwa to jako poprawe kultury - cichszą prace, bardziej harmonijną :P

 

i nic po za tym, silnik dostosowany do 95, nie ważne, czy duży, czy mały nie bedzie miał wiecej KM na 98 ??? baaaaa może być nawet słabszy i spalac wiecej tej "cudownej" 98 :P

Nie pozostaje się nie zgodzić. Swego czasu kumpel zrobił eksperyment na swoim motorze. Zalał go lotnicza 100oktanową bezołowiówką. I stwierdził że różnicy nie widać ani w spalaniu ani w mocy.

 

Żeby nie było całkiem OT. Leję 95 na BP ( bo mam najbliżej :P. Shella sporo ludzi chwali ale na mojej prowincji nie ma, a gonić 20 km po paliwo sens żaden.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności