Skocz do zawartości

Agila 1,2 2001 rok - kilka pytań


Gość Fircyk81

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Fircyk81

Witam wszystkich!

 

zakupiłem dla żony agilka z silniczkiem 1,2 2001 rok, mam odnośnie tego samochodu kilka pytań:

 

1 .Co to za kontrolka EPS ? (instrukcja jest obcojęzyczna)

 

2 . Największy problem jest z silnikiem , mianowicie ładnie zapala, dobrze przyśpiesza , obroty nie falują ale... pracuje po nagrzaniu się jak prawdziwy Diesel, terkocze klekocze jak diesel... gdzieś czytałem że tak bywa w agilkach, ale co jest tego przyczyną ?

Dodam że to raczej nie rozrząd, stawiałbym na zawory, wtryski ...

Ile agilka ma palić ? obecnie wychodzi mi około 7 litrów- troszkę dużo jak na taką zapalniczkę.

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Fircyk81

Nie , nie mylę z esp. U mnie jest kontrolka EPS ,co to za wspomaganie że wymaga kontrolki?

 

Wiem że pozostałe tematy były poruszane , jednak nie znalazłem nic konkretnego , dlaczego tyle silniczków 1,2 klekocze, jeździć i się nie denerwować czy zająć się tym...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witaj kolego fircyk , kontrolka o ktorej mowisz jest od elektrycznego wspomagania kierownicy , co do spalania to 7 litrow o ktorych piszesz to wedlug mnie przy tej aurze jaka mamy teraz bardzo dobry wynik (sam chcialbym zeby moja tyle palila) , klekotanie w stylu diesla to urok tego modelu poprostu naucz sie z tym zyc , chyba ze masz mnooostwo czasu i sporo funduszy to mozesz bawic sie w wymiane lancuszka polaczona z naprawa wtryskow i zaworow srednio raz do roku i wtedy bedziesz mial przyjemniejszy odglos. pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fircyk81

dziękuję za odpowiedz, widzę że masz instalacje gazową założoną u siebie... myślę o założeniu i : - ile gazy Ci spala, jaką instalację masz i czy warto ją założyć ?

chętnie wysłucham "dobrych rad o użytkowaniu agilka"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jak masz jakieś pytania to mów w miarę możliwości pomogę, a co do założenia gazu to oczywiście zdania są podzielone ale powiem szczerze ze gdybym dziś kupił agile która ma już kilka lat to w żadnym wypadku nie zakładałbym gazu jeśli zużycie benzyny mieściłoby się tak jak piszesz u Ciebie w 7litrach

 

Zbędne usunąłem i poprawiłem literówkę/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... kolego :beer::beer: forum jest po to by pomagając komuś, ktoś inny tez skorzystał ... co to za tajemnice masz na temat Agili :twisted::beer:

... coraz więcej pytających o rozwiązanie problemów dotyczących tego modelu - pomagaj więc na forum ... na GG umówcie się na browarka ... pozdro ...

 

zbędne usunąłem/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja na ciepłym silniku chodzi prawie idealnie (na liczniku 88000), ale lubi ciepło. Na zimnym silniku jest jakby słabsza więc jadę jak z jajami. Pali ok. 8l LPG na 100km. Silniki te lubią gaz. Sekwencja STAG za jakieś 2500, porządny warsztat, regulacja i w drogę. Ja założyłem LandiRenzo Omegas w 2007r. kiedy Stagi dopiero podbijały rynek. Mam już na gazie ponad 60000 i nawet kontrolka nie mrugnie. Duża powierzchnia czołowa wymaga paliwa. Nie obserwuję różnicy trasa miasto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fircyk81

jak masz jakieś pytania to mów w miarę możliwości pomogę, a co do założenia gazu to oczywiście zdania są podzielone ale powiem szczerze ze gdybym dziś kupił agile która ma już kilka lat to w żadnym wypadku nie zakładałbym gazu jeśli zużycie benzyny mieściłoby się tak jak piszesz u Ciebie w 7litrach

 

Zbędne usunąłem i poprawiłem literówkę/ andrzej_m55

7 litrów Pb to dla mnie dużo , auto jeździ około 1500 km miesięcznie . Kwestia czy zakładać gaz do starego auta to różnica zasobności portfela moja a Twoja, dla mnie to auto jest młodsze od poprzedniego o 7 lat.

Kolega wyżej napisał 8 l LPG / 100 i w to wierze, mam nadzieje że u mnie tak będzie, to by mnie urządało :twisted:

 

Jak rozwiązałeś problem ze skrzynią, to Tobie się rozsypała ?

 

Wie ktoś może czy agilek w którymś miejscu jest ocynkowany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności