Skocz do zawartości

Auta miejskie


Gość guniak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No cóż, w tej kwestii opel nie jest najlepszy. Samochody grupy VW-Audi z silnikami 1.6 TDI np VW Polo -zużycie w cyklu miejskim według danych producenta 5l /100km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Samochody grupy VW-Audi z silnikami 1.6 TDI np VW Polo -zużycie w cyklu miejskim według danych producenta 5l /100km

To jakie zużycie podaje producent trochę odbiega od zużycia paliwa w rzeczywistości.Oparł bym się na zużyciu testowym jest bardziej wiarygodne i jest przeprowadzane w warunkach drogowych.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy na krótkie odcinki dorówna np:CC ,matiz itp ?

hmm ciężko powiedzieć. Na krótkim odcinku można stać w korku i można też pędzić ze średnią 90km/h, a to ma znaczenie dla poszczególnych samochodów. Czy CC, matiz... są oszczędne? -rewelacji chyba nie ma - poszukałem tu:

http://www.autocentrum.pl/spalanie/

 

pozdrrr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się wypowiem jako użytkownik - przy moim stylu jazdy czyli gaz do dechy na każdym biegu średnie spalanie pół na pół miasto/poza miastem :

 

zimą 5,2 - 5,3

latem 4,8 - 4,9

 

Minimalne uzyskane 4,6 max 5,6.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xflash, typowe miasto,2,3,4 bieg,bez jakiegoś cwaniactwa,i emeryta

Zadaje to pytanie gdyż,zonie bede musial za niedługo zmienić auto z CC 900 gaźnik,pali w mieście ok 7 PB (4 km-4 km).na coś nowszego ,bezpieczniejszego w miare taniego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek 398

guniak, to może pozostaniesz wierny Fiatowi i zafundujesz żonie SC 1.1 :(

Wg mnie silniczek naprawdę żywotny i dynamiczny jak na typowego "mieszczucha"

W tych 7litrach się zmieści, a czy będzie bezpieczniejszy???

Jeśli trafisz na bogatszą wersję (droższą) możesz liczyć na ABS i poduszkę :)

a z komfortu na wspomaganie, elek. szyby i centralny... więc chyba nie jest zle :) choć SC zawsze pozostanie jednym najmniejszym "pudełek na kołach"

 

Polo z SDI to wcale nie głupi pomysł :) , ale..... znalezienie w rozsądnych pieniądzach coś sensownego będzie trudno.

Te egzemplarze z którymi miałem styczność poza typowym dieslowskim odgłosem pracy (za który nie przepadam) generowały wibrację całej "budy" przy przy zapalaniu na zimno i pracy na wolnych obrotach (co jak dla mnie jest dyskwalifikujące)

Tylko tyle że były to egzemplarze które lata świetności miały już dawno za sobą :(

 

To ja się wypowiem jako użytkownik - przy moim stylu jazdy

czyli gaz do dechy na każdym biegu średnie spalanie pół na pół miasto/poza miastem :

 

zimą 5,2 - 5,3

latem 4,8 - 4,9

 

Minimalne uzyskane 4,6 max 5,6.

Nie wiem jak takie książkowe wyniki są możliwe, bo Corsa D z tym silnikiem (75KM) przy "takim stylu" jw :beer: za nic w świecie wg komputera średnio nie chce zejść poniżej 7-8litrów :( i do tego mimo, że jest motor jest nowoczesny wydaje z siebie dzięki jak typowy "traktor" :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności