Skocz do zawartości

P1631. Regenerować pompę czy nie?


Gość pba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Dość dużo jest tematów o tym nieszczęsnym sterowniku.

Jednak zawsze brakuje informacji po zakończeniu naprawy. Moje pytanie dotyczy tego, czy za każdym razem oddwaliście pompę do regeneracji? Jakiejś kalibracji, ustawiania, programowania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

powiem ci kolego tak za 1000zł uda ci sie kupić pompe ale dostaniesz miesiąc gwarancji a potem co???

 

ale za ten 1000zł to i znajdziesz servis który ci tą pompe naprawi i w pełni sprawdzi bo sama wymiana tranzystora to jest tylko przesunięcie naprawy pompy.

 

(wkoncy tranzystor pali sie przez zacierający sie tloczek nastawnika dawki)

 

(a i napisz jaki model silnika)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz na leniuch naprawić to wystarczy sam sterownik ok 500 zł, ale jeśli masz zamiar jeździć dalej to proponuje regenerację całej pompy koszt ok 1400 zł. Tak jak kolega napisał powyżej, zazwyczaj przyczyną spalenie się tranzystora w sterowniku jest zatarcie się tłoczka. Niedawno to przerabiałem i też zadawałem bardzo podobne pytanie na forum. Wybrałem drugą opcję i jestem zadowolony i oby tak dalej się sprawowała. A z tym przebiegiem to pompa powinna śmigać, chyba że ktoś był dobry w dokumentowaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regeneracja pompy i naprawa sterownika, w Bosch Serwice na pewno wymieniają na nowy sterownik i dlatego cena jest wyższa. Jak mi pompa padła to szukałem gdzie za rozsądne pieniądze naprawić, przeglądałem tematy i opinie o warsztatach które naprawiają te pompy na kilku forach. Wybrałem wysłałem i pompa została naprawiona, dostałem fakturę na kwotę 1350 bo odbierałem osobiście, chociaż miało kosztować 1400 zł (tak uzgodniliśmy). Myślę że facet jest pewien swojej roboty, daje rok gwarancji, Bosch Serwice chyba też daje taką gwarancję ale wybór należy do ciebie gdzie dasz do naprawy swoją pompę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie wlasnie dopadlo to samo w sobote, sterownik mam juz wyjety i czekam aaz tranzystor przyjdzie i zobacze co bedzie dalej napewno sie odezwe. Przy okazji wymienilem uszczelniacze na wtryskach oringi no i uszczelnilem pompe vacu, zastanawia mnie tylko jak uszczelnic chlodniczke oleju tzn czy jest jakas uszczelka pod nia.? silnik x20dtl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

czesc,

Potwierdzajac stwierdzenia moich poprzedników -w grudniu 2009 oddałem do regeneracji pompe z Vectry 2,0 DTL mojego ojca. Koszt regeneracji w servisie Boscha na slasku to 2400 zł i gwarancja na rok. Wymieniony strerownik, zaworek, regen korpusu itd.

Dodam, że zadowolenie z autka wzrosło, spalanie spadlo... TAK-REGENEROWAC!!

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Bosch wymienia sterownik nie dlatego, że tak mu się podoba ale dlatego, że:

- występuje wada fabryczna w w/w sterowniku,

- sterownik można zaprogramować tylko 2x - pierwszy raz programowany jest w fabryce przed montażem pompy do nowego samochodu

 

Co do ceny to nie będę się wypowiadał ale Bosch nie może się opędzić od "chętnych" na naprawy za te 2400 zł. ;)

Jak pisał kolega samochód po regeneracji mniej pali - ja dodam jeszcze od siebie, że takie autko się lepiej zbiera (szybsza reakcja na gaz), lepiej odpala zimą, szybciej pompa schodzi do obrotów jałowych po zatrzymaniu pojazdu, poprawia się jakość spalin oraz kultura pracy silnika.

Do pomp VP44 jest kilkadziesiąt programów sterownika - to stół diagnostyczny (ten za tą fajną kasę) proponuje odpowiedni program i od doświadczenia serwisanta zależy czy wgrywa oryginał czy koryguje nastawy osiągając np. lepszą dynamikę silnika - korekcja jest potrzebna by zgrać mechanikę z elektroniką.

Części zamienne też swoje kosztują.

Pojawiły się za to masowo części Chińskie do w/w pomp i dlatego jak grzyby po deszczu będą wyrastać zakłady chcące regenerować te pompy.

 

Za tą jakość płaci się te 2400 zł.

 

Na zachodzie takie poważne naprawy, poza autoryzowanymi serwisami, są zabronione! a w Polsce często się słyszy że z niewyjaśnionych przyczyn była czołówka :| No ale my zawsze chcemy taniej - nawet jeśli chodzi o nasze bezpieczeństwo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności