Skocz do zawartości

Palące się kontrolki, niedziałające zegary


Gość tszy

Rekomendowane odpowiedzi

popieram kolegę tszy... Oboje mieliśmy ten sam problem... jak co zapraszamy kolegę do wielkopolski. mam gdzieś w szafie pierwszy sterownik od silnika...

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

samochod zostal zabrany przez innego mechanika ale na razie nie zapalily sie kontrolki a komputer nie zapamietal bledow. czekamy az zaswieca sie kontrolki zeby mozna bylo odczytac bledy. narazie auto zapala bez zadnych problemow zegary dzialaja kontrolki gasna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

witam

po zabraniu auta do aso i prawie tygodniu codziennego odpalania pojawila sie usterka. podlaczeno komputer i zdiagnozowano usterke. mechanicy aso opla stwierdzili awarie module esp. usunieto usterke pozostawiajac stary modul . zastosowano jakies dodatkowe przewody zeby mozna bylo bezproblemowo odpalac samochod w razie wystapienia usterki ponownie. abs i esp dziala koszt transportu i naprawy 200 pln

witam

jak na razie 1000 km i spokój wszystko dziala bez zarzutu.

 

scaliłem posty,reg.O24 &5.4./zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość lukaszd1979

Kolego luk2501 czy problem pojawił się na nowo ? bo mam to samo i już wołam o pomstę do nieba bo nikt nie może mi pomóc w tym problemie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy mieli rację pomogła wymiana komputera silnika. Nic nie kombinuj kup sterownik i go wymień. Numery nie muszą być te same byle był od merivy z tym samym silnikiem. Nie pisałem o tym bo nie miałem czasu już trochę czasu minęło i jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam Panowie, Panie

Odświeżam trochę temat...jakiś czas temu zmieniłem Opelka z Astry F na Merivke A.

 

Przyszła zima, czekając na żonę aż wyjdzie z pracy, nie gasiłem silnika, tylko się "grzałem". Do tej pory samochód jedynie używałem do dojazdu do pracy 60 km w jedną stronę, bez korków, raczej spokojnej jazdy.

Po solidnym podgrzaniu silnika, pojawiła się kontrolka ładowania, oraz błąd ABS. Po sprawdzeniu paska i wejściu w Test Mode, sprawdziłem ładowanie, było ok, sprawdziłem abs na śniegu, też ok. Samochód po zgaszeniu, odpalał dopiero za 3-4 ponownym włożeniu kluczyka, bo pewnie immo nie mógł załapać. Po odczytaniu błędów, okazało się że mamy:

2107 - błąd komunikacji z ECU

2108 - błąd ABS

i coś tam jeszcze, co raczej było ok wg mnie.

 

Mam kontakt z serwisem samochodów policji, powiedzieli że w silnikach 1.6 16v to norma i nie ma konkretnych objaw. Raz jest tak, raz inaczej.

Zasięgnąłem języka, internetu itp i wyszło......

ok 2500 nowy sterownik

ok 1500 jakaś używka

ok 600-800 na allegro "zestaw do odpalenia OPLA" :) czyli moduł, licznik i immo z pastylkami lub całym kluczykiem.

 

Pojawiła się iskierka nadziei, gdy trafiłem na firmę Electro Bip z Rumi.

Wysłałem stary sterownik i mam go dostać lada dzień. Cała operacja trwała tydzień. Koszt: 740 zł ale mój był już wcześniej robiony i podobno spartolony. Jak kupiłem autko, miałem odwrotnie wsadzone żarówki, i akumulator przykręcony na czarne wkręty więc jakoś mnie to nie zdziwiło....

Sama obsługa - nigdy nie widziałem lepszej. Gość zadzwonił, wyjaśnił jak krowie na rowie co jest nie tak, co będą robić. Ogólnie odpowiedział na każde moje głupie pytanie, nie tak jak 3/4 pseudo mechaników w tym kraju.

18go stycznia, mam dostać paczkę. Okaże się co i jak.

 

Plusem takiej naprawy jest to że po zamontowaniu sterownika, samochód powinien zapalić i już. Każdy inny sterownik trzeba zaprogramować z licznikiem, nr vin i co najgorsze immo.

Koszt - co najmniej 200zł.

 

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pomogło. W sumie 750zl z przesyłkami. 15 min pracy i autko jak nowe. Wczesniej miałem problem z pojawiającym się błędem wspomagania "eps" i z wypadaniem zaplonów, ale myślałem ze to przez lpg lub cewkę. Zrobiłem ok 400km, samochód był grzany, w mieście, w trasie jest ok. Pocieszam się, że w nowszych samochodach naprawa jest droższa :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
Gość dariuszska

Witam, podpinam sie do tego tematu oczywiście z prośbą o pomoc. Padł mi komputer silnika 1.6 16V  z16xe  meriva 2005 moduł numer 12230554 fbly. Pierwszy objaw padła klima. Szukałe gdzie indziej problemu ale nie o to chodzi. Po pół roku zaczeła się zabawa z palącą sie kontrolką braku ładowania i serwisu oraz wyłączającymi się zegarami ( które pojawiały sie na chwile a znikały na dłużej). Po telefonicznej informacji z  firmą z redy naprawiony identyczny oferują za 1300 pln więc rozebrałe swój komputer były tam urwane druciki które polutowalem,  silnik żwawy, kontrolki ok klima działa. Po jakimś czasie pojawiała się kontrolka serwisu i silnik zamulał jakbym jechał na ręcznym ( powyżej 1500 obrotów) Znów komp rozebrany i okazało sie zę jeden z lutów puścił a kilka następnych pękło. Znów lutowanie ( nie jest łatwe trzeba mieć dużą moc i grot igła )Jeździł dwa tygodnie i padł totalnie brak komunikacji z jakimkolweik interfejsem, połączenia wewnątrz wszystkie ok. I teraz doszedłem do mojego pytania czy jak kupię zestaw komp plus imo o tych samych numerach to czy odpalę silnik i dojade gdzieś by mi przeprogramowali resztę? Lub czy muszę kupic zestaw licznik , komp, imo? Bądź trzecia opcja kupuje komp wylogowany i gość mi wpisuje mój vin bo tak mi napisał ale to chyba nie pozwoli mi odpalić silnik. Prosze o pomoc czy komputer musi mieć te same numery bo rozumiem ze oznaczenie literowe to seria produkcji w/w komputery były montowane tez w innych oplach , najwięcej jest duya. Samochód uziemniony a potrzebny...... Pozdrawiam.

 

Edytowane przez dariuszska
Poprawki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności