Skocz do zawartości

ile spalają wam oleju--> silniki benzynowe i diesle


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

moja asterka, mimo iż po 14k km wróciłem z mineralnego na półsyntetyk (mineralnym zalali mi właściwie przez pomyłkę przy przebiegu 85k km) nie pali ani grama oleju półsyntetycznego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Mariusz_760301

A co na to Twoja turbina :spoko:

Zalej półsyntetykiem - mniej będziesz szkodził.

 

Astra Y20DTH 124 000 (chyba realny bo sypnęły się trawersy - sypia się co 60 tyś ;p ) - od wymiany do wymiany (12 000km) 0,5l oleju 5W30 Texaco - teraz zalałem GMa i ciekawe czy spadnie zużycie - silnik jest głośniejszy w porównaniu do Texaco ;p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co na to Twoja turbina ;p

Zalej półsyntetykiem - mniej będziesz szkodził.

mechanik wlewał i jakieś tam argumenty podawał przy pierwszej wymianie po sprowadzeniu poza tym wysłałem kogośz rodziny bo brakowało mi czasu więc wlali mineralny twierdząc że jak będzie brał to się wleje półsynetyk

 

jak pojechałem do innego mechanika na wymianę i zasugerowałem półsyntetyk to mocno kręcił nosem i znowu mam mineralny ;p chociaz trzeba przyznać twierdził że powinien być do turbiny półsyntetyk ale poniewarz ludzie jeżdzą teżna mineralu ( pewnie każde 5 zł w kieszeni się liczy)no i boi się wcieków itd........ .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Oni wszyscy mocno nosem kręcą - jełopy jedne a jak przyjdzie co do czego to metoda prób i błędów - szkoda, że nie za ich kasę.

Do twojego silnika powinien być nie mniej jak półsyntetyk!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem gdzieś, że półsyntetyk gm niewiele różni się od minerała 9zresztą cena też niewiele wyższa).

ja leje tylko syntetyk, GM 5w30, przebieg 97 tys.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi moja Astrka X16SZR ( przebieg 170tys.) od wymiany ( ok.10tys.km) łyknęłą już litr oleju. Zalewam ją półsyntetykiem Midland 10W40. Moja jazda to przeważnie trasa, średnio 150-200km. Olej wymieniam co 15 tys. Corsa bez dolewek, przebieg 239 tys. olej midland mineralny 10W40.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik C14NZ całkowity przebieg rzeczywisty nieznany, ale ostatnie ponad 80tys. km z instalacją LPG ;p zużycie oleju tak około 0,5 do 0,7l na 3000km, rzecz jasna lany tani minerał :spoko: Takie zużycie oleju w starym, cioranym do granic możliwości Kadecie jak dla mnie bajka ;p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;p

moja Asterka, kupiona w kwietniu z przebiegiem 151000 zużyła na 8000km około 0,2-0,3litra oleju Midland Awanza 10W-40. Trasy głównie 300-700 km, 1/4 tego przebiegu po mieście.

Chyba nie jest źle. Jak myślicie? Silnik X16XEL.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie roznice pomiedzy polsentytekami i mineralnymi zacieraja sie. Mineralny i polsyntetyk moga miec taka sama klase, np dla vw 505.00, a roznice pomiedzy tymi olejami sa tak male, a w niektorych parametrach takie same, ze mozna lac to i to.

http://www.mobil.com/Poland-Polish/Lubes/PDS/EUPLPLPVLMOSuperM.asp mineralny

http://www.mobil.com/Poland-English/Lubes/PDS/EUXXENPVLMOSuperS.asp polsyntetyk

 

Choc osobiscie do swojego vw leje polsyntetyka 10W-40 (a takie oznaczenia widzialem tez w mineralnych - wiec tylko tym nie nalezy sie sugerowac przy wyborze oleju) a do Kadzika mineral 15W-40 :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności