Skocz do zawartości

ile spalają wam oleju--> silniki benzynowe i diesle


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

...wylej olej który dobrze uszczelni.... np. Orlen Clasic 15W/40 albo Orlen Lubro 20W/50 ponoć w Polonezach Caro te oleje działają cuda :cry: Ty masz co prawda GSI, ale krzywdy tanim minerałem już mu raczej nie zrobisz. A pod żadnym pozorem NIE LEJ jakiś zagęszczaczy typu "moto doktor".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

remont silnika - to uzdrowi silnik. nawet jak zalejesz mineralnym to nie sadze, zeby to coś pomogło skoro silnik łyka aż litr oleju. gsi to gsi - na pewno nie służyła poprzednim właścicielom do tego, aby podjechać spokojnie z rodziną do kościoła - silnik pewnie już mocno wymęczony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Witam!!!

Ja mam 1.6 16V Astra G Sportive 99r. LPG.Przebieg 173tys km i uzywam Mobil 1 5w50. Taki polecil mi mechanik a ze jestem poczatkujacy to sie posluchalem. Mialem troszke wyciekow ktore zlikwidowalem no i teraz bierze tak ok 0.3l na 1000km.Co o tym myslicie?Czy jest to dobrze dopasowany olej? moze zmienic na cos lepszego?z gory dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!!!

Ja mam 1.6 16V Astra G Sportive 99r. LPG.Przebieg 173tys km i uzywam Mobil 1 5w50. Taki polecil mi mechanik a ze jestem poczatkujacy to sie posluchalem. Mialem troszke wyciekow ktore zlikwidowalem no i teraz bierze tak ok 0.3l na 1000km.Co o tym myslicie?Czy jest to dobrze dopasowany olej? moze zmienic na cos lepszego?z gory dzieki

mój spala ponad 2 litry na 10 000 km ale mam turbinke i jedze na mineralnym jakies 20 tys już zrobiełem. Nie wiem co wcześniej było lane z drugiej strony nie wiadomo jaki przebieg ma

 

poza tym strasznie kopci na czarno jak tylko obrot y skoczą powyżej 3 tys. jak mocniej wcisnę to w lusterku wdze dym - co może byc przyczyną ?

może trzeba wymienić końcówki wtryskiwaczy ? co sądzicie i jak może być prawdopodobna przyczyna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

A mi wziął 0,1 l na 15000 km , wcześniejsze 15000 nie wziął nic , przebieg 147000 , Astra G 2002 , 1.7 DTI , jestem zadowolony czytając posty u każdego jest inaczej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności