Skocz do zawartości

ile spalają wam oleju--> silniki benzynowe i diesle


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ja do mojego dieselka leje Mobil 1 10W-40, a to z tego wzgledu, ze nie wiem jaki byl wczesniej wlany wiec wolalem nie ryzykowac. Jesli chodzi o branie oleju (bo wyciekow nie ma) to od wymiany do wymiany (10000km) wlalem 1,5L, wiec chyba nie jest zle?? Przebieg to 93500km

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

a u mnie przestałem już liczyć przeszło litr na 1000. jest super. 1,6 16V jest cool. na 8-śmio zaworowym brał ok. 0,2/1000. nie ma to jak sobie polepszyć ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a ja śmigam 2.0 DTL i latam pełnym syntetyku 5W/50, przebieg 168 tyś. od wymiany do wymiany (10 tyś km) dolewam około litra. Wycieków nie stwierdzono - jedynie lekkie pocenie.

Norma Opla na benzyniaki i diesle - 0,7 litra na 1000 km ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja dolewam okoł3 setki na 1000 z hakiem więc też nie jest źle ale trochę nieszczelności mam :) nie kapie ale się poci... A norme wysoką zrobili by im nie zawracać głowy haha 0.7 normy to nie jest mało ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Co 8 tyś wymieniam olej a dolewam może 14 litra między wymianą.Ale to z niewielkich wycieków niż ze zużycia silnika.Przebieg 253 tyś

witam,

wymiana co 18 tys km, shell helix super, teraz GM, bez ubytków, 80tys, astraII g diesel, ???

pzdr

condolisa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A norme wysoką zrobili by im nie zawracać głowy haha 0.7 normy to nie jest mało

W zasadzie to nie jest norma tylko max jakie moze silnik wciagac i nie powinno to niepokoic (bynajmniej tak podaje producent). Ogolnie moze silnik wciagnac do 0,7 czyli moz eto byc 0,1 jak i 0,6 Zreszta chyba wiekszosc producentow tak podaje bo w ksiazce od renowki tez tak mialem ze 0,7 max na 1 tys km choc wciagala moze 0,2 na 15 tys km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tylko ciekawe jak na analizie spalin przy max zużyciu podanym przez producenta. przeglądu nie przejdzie a producent uważa że jest ok. :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie to jest smieszne bo silniki 16V pala olej przy wysokich obrotach a analiza spalin jest przy biegu jalowym. Zobaczcie jak dymią autobusy smieciarki itp a przechodza analize bez problemu bez dawania w łape. Mialem to na uczelni i tez sie smialismy z tego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

na analizie nawet na biegu jałowym spalany jest olej tylko w mniejszej ilości. np. przy moim 1,6 16V odjechanym ,najlepszym, niezastąpionym na świecie motorku na wolnych obrotach kopci jakby palił papierosa, a przy dodaniu gazu robi zasłonę dymną. opel jest the best a jego silniki są nie do zdarcia. jak można wypuścić do sprzedaży taki bubel? 0,7/1000 - to się w głowie nie mieści z taką max-normą!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności