Skocz do zawartości

ile spalają wam oleju--> silniki benzynowe i diesle


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Silnik nie widac zeby byl jakis oklejony wyciekow tez nie mam. Ale Olej bierze tak ok. 100-200ml na 1000km. Ale nalalem polsyntetyka bo niewidzialem co bylo wczesniej. Czy jezeli byl wczesniej mineralny to moze mi teraz brac? Dodam ze nic nie kopci itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość barteklodz

norma opla to 0.7L na 1000 , ja bym się nie przejmował takim spalaniem, turbawka też może coś wciągnąć , przed odme również

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jezeli byl wczesniej mineralny to moze mi teraz brac?

Jeżeli dolałeś tylko trochę to nie będzie to miało żadnego znaczenia.

 

Półsyntetyk to też olej mineralny ale z większą zawartością różnych uszlachetniaczy (jest trochę rzadszy, posiada lepsze właściwości myjące i smarne)

 

Dopuszczalną normę na jaką się natknąłem to 1,0L/1000km.

 

Ja robiąc wymianę u siebie zalewam miej więcej 2/3 stanu i do następnej wymiany nie leję nic - a stan mam jeszcze ponad min. i jestem heepi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupilem sobie Corse B 1.5TD 95-6r. Na liczniku ma 170 tys ale czy prawdziwe to nie wiem... Ale ksiazke mam do niego serwisowa. Autko jest sprowadzone z niemiec nie wiem jaki olej byl zalany ani nic. Zalalem Mobil 10w40 Do turbo diesla. I tak patrze zrobilem juz 2300km i mialem na polowie skali teraz mam tak troche wiecej niz min. Czy to prawidlowe spalanie oleju? Dodam ze auto nie kopci na niebiesko tylko jak przydusze mocno do konca to pusci czarny dymek ale to chyba normalne w dieslu. Pod autkiem wyciekow tez nie znalazlem. A trasy robie rozne i dlugie i krotkie.

 

Drugie pytanie gdzie moge wyslac nr win zeby mi poslali historie autka? Jak mam ksiazke serwisowa to powini miec gdzies w bazie.

Tego oleju ubywa troche za duzo , ale nie ma sie co za bardzo przejmowac - polsyntetyk jest dobry i nie ma co zmieniac, bo mineral to juz ostatecznosc dla obecnych silnikow.

Moze przepuszcza troche turbo, moze troche przez uszczelniacze w glowicy, ale puki nie bierze 1l na 1000 km to nie ma sie co za bardzo przejmowac, po prostu dolewac aby nie braklo, a moze sie to z czasem troche unormuje, jak nie to trzeba bedzie szukac - moze turbo, moze te uszczelniacze, w najgorszym przypadku pierscienie.

 

Z tym winem to bedzie raczej ciezko, gdyby to bylo Audi, albo VW t ow serwisie by cos powiedzieli, Z Oplem jest gorzej - sam pytalem i powiedzieli mi ze jak juz to tylko w kraju skąd jest samochód i nie wiem jeszzce czy nie na konkretnej stacji gdzie byl serwisowany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mi w astrze F z 92r. z silnikiem C16NZ i przebiegiem 196 tys.km. zalany olejem mineralnym Shell 15W-40, ucieka ok 0.3-0.5L oleju na 1000 km. Ale tak jak mówie ucieka, bo silnik się poci troszke w jednym miejscu i patrząc na silnik jest od oleju, a szczególnie od spodu. Więc możliwe, że silnik nic nie wcina, a tylko są to wycieki. Druga sprawa, że jak jade w trase to oleju nie bierze na oko nic, "wcina" mi go jedynie jeżdżąc po mieście.

 

[ Dodano: Czw Lut 28, 2008 07:34 ]

zapomnialem dodać że oczywiście żadnego kopcenia nie ma, oleju w plynie też nie, jedynie te uszczelki troche powodują wycieki. W sumie to troche przesadzilem z tym 0,5 L/1000 km. Bo bierze mi go ok. 0,3 L/1000 km. tzn wycieka :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartobbb Druga sprawa, że jak jade w trase to oleju nie bierze na oko nic, "wcina" mi go jedynie jeżdżąc po mieście.

Trzeba pamiętać o tym, że silnik osiągając swoją właściwą temp. się doszczelnia, a na krótkich odcinkach niestety może jej nie osiągnąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

u mnie jesli dobrze pamietam to przez 10,5tys km dolalem 1,3l oleju. Zastanawiam sie kiedy przejsc na polsyntetyk :D na liczniku juz stuknelo 130kkm :?: ale mechanik przy ostatniej wymianie mowil ze jak nie zacznie brac sporo oleju to mam jezdzic jak najdluzej na syntetyku. U mnie tez sie poci miedzy innymi widac to na rurze od turba moze jakas uszczelka tam i jeszcze na silniku w miejscu gdzie jest bagnet od oleju. Zrobie fotki pokarze moze tak nie powinno byc ale z tego co pamietam to TTTM ze sie pluje olejem na silnik?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

chlopie no to ci bierze ok 0,13L / 1000 km, czyli nie wymieniaj, takie zurzycie to nic tymbardziej że mówisz że masz wyciek. Jak ci zacznie brać 0,7L / 1000 km to dopiero osiągnie norme, czyli jeszcze też bym nie wymienial, a przynajmniej ja. Jeździlbym aż by bral 1-1.5L / 1000 km, a potem się zacząl zastanawiać nad wymianą.

Ja swojega zalalem mineralnym dla bezpieczeństwa bo nie wiedzialem co wcześniej bylo, a na liczniku prawie 200 tys.km. i teraz już orzy mineralnym zostane aż do remontu silnika. Póki co jest good, olej ucieka ale nie spala go tylko ucieka uszczelkami. A pocenie silnika w oplach to norma, więc nawet zbytnio się za to nie zabieram. Może przy okazji jakiejś pracy w silniku wymienie te uszczelki...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

1-1.5L / 1000 km

ej no nie przesadzajcie. dla mnie to juz abstrakcja 8)

mi łyka 1 - 2 l miedzy wymianami tj 10 000km i sie zastanawiałem czy nie warto juz czegos z silnikiem robic bo taka ilosc to wydawala mi sie spora.

 

poważnie opel dopuszcza 1 litr na 1 000 km?:?:?:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szupek, W instrukcji obsługi Opla Astry na stronie 233 i 234 w tabelach ,,Dane techniczne silnika" znajduje się norma zużycia oleju silnikowego dla wszystkich silników stosowanych w astrach, która wynosi 0,6l na 1000km, w książce Etzolda ,,Sam naprawiam Opel Astra i Zafira" na str 92 jest napisane: zużycie oleju na 1000km nie powinno przekraczać 0.6l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności