Skocz do zawartości

ile spalają wam oleju--> silniki benzynowe i diesle


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
arty, dzięki. Ale do swojej wypowiedzi dodam że w poniedziałek sprawdzałem ciśnienie na cylindrach (ciepły silnik) i wyszło że wszystkie odczyty są równe i mają po 15 kg/cm2. Świece są srebrno-szare, nie dymi na ciepłym oraz brak istotnych wycieków. :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

arty, dzięki. Ale do swojej wypowiedzi dodam że w poniedziałek sprawdzałem ciśnienie na cylindrach (ciepły silnik) i wyszło że wszystkie odczyty są równe i mają po 15 kg/cm2. Świece są srebrno-szare, nie dymi na ciepłym oraz brak istotnych wycieków. :lol:

Jak tak to juz sam nie wiem - zapomnialem wlasnie dopisac, aby sprawdzic jeszcze swiece czy nie sa czarne i okopcone, lub zaolejone, ale jak piszesz ze sa ładnie szare i cisnienie ok to juz nie wiem. Można jeszzce sprawdzic cisnienie na zimnym i tzw próbe olejową (sprawdzenie cisnienia na zimnym, a nastepnie po zalaniu oleju do komory spalania - olej uszczelnia i jesli wyjdzie slabe na zimnym a po zalaniou olejem duzo wyzsze tzn ze cos jednak nie tak z tymi pierscieniami, a jezeli sie nie zmieni tzn ze to zawory).

 

Moze spróbój przejsc na pólsyntetyk, wprawdzie producent dopuszcza zuzycie 7l oleju na 10 000 km, ale moim zdaniem wiecej jak litr od wymiany do wymiany to juz przesada. A moze to jednak jakis wyciek - choc tyle to musialaby byc niezla plama pod samochodem :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba jakieś szczęście mam. Po wymianie zrobiłem jakieś 4 tyś. i jak na oko to ani kropelki nie ubyło

W tym silniku,to norma,bo i mój nie łyka nic,nawet jak zmieniałem po 14 tys przy przebiegu 74 kkm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

mój C18NZ bierze około 0,3l na 10kkm. Rekordy biją X16XE-nawet 1l/1000km

Ciekawe, mój X16XEL, przy przebiegu 97 tys. bierze jakieś 0,1 l w okresie od wymiany do wymiany. Cały czas lany jest olej Opel 5W30.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe mój palił 1l na 1000km jak dodalem gazu tak na 5tysi i puszczalem impulsami to kopcil jak wsk-a :lol: wymienilem pierscienie i uszczelniacze przejechalem juz 600km poziom oleju ani drgołłł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem Kadeta z silnikiem C14NZ i przebiegiem 350 kkm lałem 0,5l na 1000 km (olej Castrol Magnatec 10W40) po nalaniu STP uszczelniającego brał tylko 1l oleju miedzy wymianąmi,

Teraz jeżdżę Astrą z silnikiem X14NZ przebieg 120 kkm od wymiany do wymiany (15 kkm) ubywa około 0,4l (olej Mobil 1 10W40)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności