Skocz do zawartości

ile spalają wam oleju--> silniki benzynowe i diesle


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No ja tak dzisiaj doszlem do tego ze spalil mi 100-150ml na 1200 km. To chyba nie duzo ? Polsyntetyk

ja myślę że nie ma tragedii i że śmiało możesz jeździć i cieszyć się że masz auto które spala <5l.

 

W moim autku z silnikiem X16SZ z przebiegiem 225 tkm dolewam ok. 100-200 ml oleju od wymiany do wymiany (wymiana max. 10 tkm, przeważnie 8 tkm) Zalany jest Mobilem 10W 40.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w książce Etzolda ,,Sam naprawiam Opel Astra i Zafira" na str 92 jest napisane: zużycie oleju na 1000km nie powinno przekraczać 0.6l.

Zazwyczaj jestem pewien, i nie staram sie o wprowadzenie w błąd.

 

Drogi kolego w książce Etzolda "Sam naprawiam Opel Astra i Astra Classic wyd.2005r." na str 70 jest napisane "Zużycie oleju (nie utożsamiać z wyciekami) może wynosić najwyżej 1,0L na 1000km przebiegu"

Następnie ten sam autor "Sam naprawiam Vectra B wyd.2003r." - wyd. niemieckie str 55 - ta sama informacja co wyżej.

i dalej ten sam autor "Opel Omega B wyd.2005r." str 59 - również ta sama informacja

 

Oczywiście dla mnie taka informacja nie oznacza, że to jest normalne i tak ma być. To bardziej oznacza, iż zużycie powyżej tej wartości kwalifikuje silnik do naprawy i znaczy że silnik trochę przeżył a lepiej z nim już nie będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego w książce Etzolda "Sam naprawiam Opel Astra i Astra Classic wyd.2005r." na str 70 jest napisane "Zużycie oleju (nie utożsamiać z wyciekami) może wynosić najwyżej 1,0L na 1000km przebiegu"

Drogi kolego informacja którą podałem jest tożsama z informacją z instrukcji obsługi Opla Astry II co podałem, a czego ty chyba nie zauważyłeś. Dane które Ty podałeś pochodzą z książki "Sam naprawiam Opel Astra i Astra Classic wyd.2005r", czyli z dwóch różnych książek, co prawda tego samego autora, a czemu ja kompletnie nie jestem winny :roll: Ale insynuowanie mi że wprowadzam w błąd lekko mija się z prawdą, zwłaszcza że cytowałem dane pochodzące z książki Etzolda ,,Sam naprawiam Opel Astra i Zafira" z 2003r, oraz z instrukcji obsługi Opla Astry II. Więc o wprowadzaniu w błąd przeze mnie nie ma mowy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry - nie miałem takiego zamiaru.

W ostatnim poście chciałem potwierdzić informację z wcześniejszego postu, a która trochę się różniła (a również zaczerpnięta z kilku publikacji).

A dlaczego są różnice? Możliwe, że gdzieś jest to błąd: w druku, autora, tłumaczenia ? Nie wiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja zrobiłem w ciągu tygodnia od wymiany 1000km i ani gramusia nie ubyło, a olej koloru nie zmienił wygląda jak świeżo zalany. Silnik: mieszanka c16nz i c16se

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

moja astra combi G pali teraz 8 ale wtryski musze ..i może ze 6.5 ......l ale waga jej to 1300kg...miłego dnia lesio55

 

[ Dodano: Sob Mar 01, 2008 16:26 ]

i takie to te ople ....ale za dużo tej elektryki w nich .ale ...co my na to nic spa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja astra combi G pali teraz 8 ale wtryski musze ..i może ze 6.5

super,ale tu chodzi o spalanie oleju ;)

mój silniczek 1.8 16v, przebieg 120 tys. po wymianie przejechane 4 tys.km poziom oleju bez zmian, castrol magnatec 10w/40 :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności