Skocz do zawartości

ile spalają wam oleju--> silniki benzynowe i diesle


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Ja wymieniam olej co rok i daje to wymianę co około 10-12 tyś. km. Przez cały ten okres nie dolewam ani grama oleju. Po prostu nic nie ubywa. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

no ja mam z niemiec i tak książke rozszyfrowałem .mineral a potem pół syntetyk

sprawdzałem wczoraj w książce pierwszy wpis jest ok 50 tyś i to mineral a następny wpis to pól syntetyk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Panowie kupilem sobie Corse B 1.5TD 95-6r. Na liczniku ma 170 tys ale czy prawdziwe to nie wiem... Ale ksiazke mam do niego serwisowa. Autko jest sprowadzone z niemiec nie wiem jaki olej byl zalany ani nic. Zalalem Mobil 10w40 Do turbo diesla. I tak patrze zrobilem juz 2300km i mialem na polowie skali teraz mam tak troche wiecej niz min. Czy to prawidlowe spalanie oleju? Dodam ze auto nie kopci na niebiesko tylko jak przydusze mocno do konca to pusci czarny dymek ale to chyba normalne w dieslu. Pod autkiem wyciekow tez nie znalazlem. A trasy robie rozne i dlugie i krotkie.

 

Drugie pytanie gdzie moge wyslac nr win zeby mi poslali historie autka? Jak mam ksiazke serwisowa to powini miec gdzies w bazie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja mam astre 1,7 DTI 2000r przejechane 278.000tys od wymiany do wymiany nic nie brala. ale czar prysnąl i tydzien temu uszczelke pod glowicą szlak trafil. :shock:;(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość barteklodz

x17dtl 95r, na liczniku 180tys, w realu pewnie 100 więcej .

 

przed remontem głowicy chlał prawie litr na 1000.

po remoncie spadło do ok 0.5l na 1000 , ciągle jazda na shellu 10w40.

Przy zmianie na gm 10w40 i 12tys od remontu spalanie spadło poniżej 4setek na 1000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W mojej asterce od wymiany po15 tys nic nie ubyło,ale mam przebieg 118900km.

W mojej ks pierwszy olej był 10w40 a potem 5w40 i teraz zalałem castrol magnatec do disela.

Tak przy okazji kiedy wymieniacie pasek roz. bo troche dziwne w y17dt zapisana jest wymiana po 150000km lub 10 lat :D:?: .

teraz mam zamiar wymienić pasek i rolki dla swojego spokoju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Moze wczesniej mialem lany mineralny? I powinienem zalac mineralny ? Jak wam nic nie bierze... W niemczech co leja zazwyczaj do diesli?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leją nawet olej do ciągników.

Wszystko kwestia czy bierze olej, czy nie?

Poldasami jeździłem na połówkach i było o.k. Jeżeli nie bierze oleju i nie wywala na uszczelniaczach, to osobiście zalałbym półsyntetyk. No chyba, że silnik jest cały w środku oklejony(grubym kożuchem) to już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności