Skocz do zawartości

Vectra B - Lampy soczewkowe


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pajel_TGR

Witam

 

Robię sobie lampy soczewkowe H7 i już jestem "prawie" przy końcu. Prawie, bo nie wiem czym wypełnić te dziury wokół obudowy soczewki ??

Kupiłem szpachlę, ale jest za gęsta. Dziadek :) mówił żeby gipsem szpachlowym, ale przecież to się sypie, a ja to chcę potem pomalować na czarny mat.

 

Co wy myślicie ? Czym by to wypełnić ? Chcę żeby to się w miarę samo wypoziomowało, żeby tego już nie czyścić papierami, albo jeszcze nie wiadomo czym. :)

 

Tutaj parę fotek jednego z wkładów:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Za jakość fotek przepraszam :wesoly: robione SGH-D600

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a homologacje na to dostaniesz ??

jak nie to woz w bagazniku lampy na zmiane

bo z tymi jak zlapia nigdzie nie puszcza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pajel_TGR

nic nie będę woził ... jedziesz na stację diagnostyczną, sprawdzają czy masz dobrze ustawione, podbijają papier i przy kontroli go pokazujesz ... już dość się naczytałem o tym

 

ale mi nie chodzi o rozkminy prawne, tylko czym to wypełnić ? :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spawanie plastiku

slyszales o czyms takim ??

zadne kity i cuda

 

 

btw czekam na temat

''zabrali mi dowod za lampy bez homologacji'' :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pajel_TGR

słyszałem słyszałem ... tylko czy zaleją oni takie duże dziury ?

 

btw

homologacja jest na lampach przecież :wesoly:

znasz się na furach i silnikach jak mało kto, ale nie pisz głupot słyszanych gdzieś tam, bo "ktoś miał lampy FF + xenon i wzieli mu dowód" ... po to robię soczewki żeby mi właśnie nie wzięli dowodu :)

 

PS a temu koledze czemu nie wzięli dowodu ? ==> Kliknij Tutaj przecież też przerobił lampy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego homologacja jest na kloszach

to fakt

ale nie myslisz chyba ze policja jest tak durna

i nie sprawdza ze lapma to samoroba

tak jak patrza czy Hidy sa zamontowane

tam nie pracuja debile z ilorazem 80

 

co do lamp Zdziska z VKP to jego zapytaj

a nie mnie

to ze zrobil nie oznacza ze sa legalne

 

wiec nie pisz mi ,ze ja pisze glupoty

bo to Ty w tej chwili herezje prawisz

 

 

co do spawania plastiku to robia to z kawalkow

a nie zalewaja

tak samo jak sie spawa kawalki blachy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

homologacja jest na lampach przecież

zanim pierdoły kolego zaczniesz wypisywać, to najpierw sie obczytaj

 

http://forum.opel24.com/oznaczenia-homologacyjne-na-elementach-oswietlenia-pojazdu-vt41830.htm

 

biksenon ma na reflektorze DC/R a normalna lampa HCR lub HC/R - to raz

 

a temu koledze czemu nie wzięli dowodu ? ==> Kliknij Tutaj przecież też przerobił lampy

dwa - koledze nie zatrzymali, bo nie trafił na dociekliwego

 

trzy - najskuteczniejszym prawnie sposobem jest wsadzenie oryginalnych lamp ksenonowych i dodanie wysokociśnieniowych spryskiwaczy, bo każda ingerencja w reflektor jest niedozwolona - poczytaj sobie jako lekturę "Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej" z dnia 1 lutego 1993 r. w sprawie warunków technicznych i badań pojazdów. (Dz. U. z dnia 28 grudnia 1997 r.)

Tam jest ze szczegółami na temat homologacji - poczytasz to przestaniesz pierniczyć trzy po trzy

 

cztery - ja miałem samodzielnie wykonane biksenony w kadecie i też mi nie zatrzymali dowodu, bo po prostu nie wiedzieli jak do tego podejść, ale diagnosta od razu wyhaczył kruczki pomimo, że miałem wszystko lege artis oprócz samopoziomowania i niewłaściwej homologacji na reflektorze

 

weź pod uwagę, że ktoś całkowicie nieobeznany poczyta twoje wywody i może uznać to za prawdę i se problemów narobić

 

Zawsze ingerencja w oświetlenie pojazdu wiąże się z ryzykiem utraty dowodu rejestracyjnego, bo reflektor/lampa otrzymuje homologację z określonym źródłem światła (żarówka lub palnik ksenonowy)

 

nie pisz głupot słyszanych gdzieś tam

licz się ze słowami troszeczkę

jak ci gawlak nie wypłaci za chude teksty, to ja to zrobię jeśli masz jakieś anse względem jego wiedzy praktycznej

 

startujesz do zawodów?

taki kozak obeznany jesteś?

 

jak ty jeszcze fiutkiem kreski w piaskownicy robiłeś, a na chleb mówiłeś "pep", to niektórzy już przy swoich własnych autach grzebali

stonuj deczko

 

to tyle ode mnie dla młodego i narwanego kolegi :wesoly:

 

Poprawiłem"regulamin 3,1"/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

ale nie myslisz chyba ze policja jest tak durna

i nie sprawdza ze lapma to samoroba

tak jak patrza czy Hidy sa zamontowane

 

pozwolę wtrącić swoje 12 groszy

 

szczerze to wątpię że policjant przy kontroli sprawdza co masz pod maska, a tym bardziej lampy,

jak na pierwszy rzut oka nie rzuca się w oczy to raczej się nie przyczepiają

 

tak samo z autem jak masz gaz w aucie a nie jest wbity w dowód, a nie zauważy wlewu do LPG to nie będzie trzepać auta i szukać bo jakby miał tak wszystkie kontrolować to by musiał 24/dobę robić

 

co nie zmienia faktu że lampa homologacje traci i co za tym idzie jest nielegalna

 

tam nie pracuja debile z ilorazem 80

bez urazy ale w każdym zawodzie się znajdzie taki :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to wątpię że policjant przy kontroli sprawdza co masz pod maska

jak chce to sprawdzi

wielu moich znajomych majacych HIDy w soczewkach

przekonalo sie o tym na wlasnej skorze

 

GmsMetallicaliczenie na farta ''a moze sie uda''

to dziecinada

tak z lampami jak i z gazem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności