Skocz do zawartości

Vectra B - Lampy soczewkowe


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pajel_TGR

po 1. reflektory FF nie mają homologacji na kloszu ... jest nabita na lampie pod maską

po 2. kto powiedział że ja będę miał HIDy ? nic takiego nie napisałem ... więc homologacja jest w porządku - HCR

po 3. to że jestem młody nie znaczy że możecie po mnie jeźdźić, ja pisząć do Gawlak'a nie chciałem go w żaden sposób urazić :shock: naprawdę mam szacunek tutaj do wszystkich, bo już nie raz pomogli w różnych sprawach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1. reflektory FF nie mają homologacji na kloszu ... jest nabita na lampie pod maską

to nie robi roznicy

po 2. kto powiedział że ja będę miał HIDy ? nic takiego nie napisałem ... więc homologacja jest w porządku - HCR

to tez nie

lampa ulega zmianom konstrukcyjnym i to sporym

a to rowne utracie homologacji

po 3. to że jestem młody nie znaczy że możecie po mnie jeźdźić, ja pisząć do Gawlak'a nie chciałem go w żaden sposób urazić :shock: naprawdę mam szacunek tutaj do wszystkich, bo już nie raz pomogli

w różnych sprawach

jeszcze sporo musisz sie nauczyc

bo racji nie masz kompletnie z ta homologacja i legalnoscia lamp

 

ja sie nie urazilem ale troche mozesz jezyk przyhamowac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pajel_TGR

w sumie teraz żałuję że napisałem cokolwiek bo zostałem "zmiażdżony" :shock:

ale to nic ... skąd Wy jesteście że policja Was tak trzepie ? Jakbyście widzieli jak tu u mnie mają wieśniaki potuningowane BMW to ręce opadają ... pełno LED'ów wszędzie i jakoś jeżdżą ...

Ja swój projekt muszę skończyć bo jestem ku końcowi, więc nie porzucę tego w imię homologacji ... Jak skończę pojadę na stację diagnostyczną, zobaczymy co gość powie.

Samopoziomowania nie musi być, ponieważ jest to wymagane w pojazdach NOWYCH które muszą przejść homologację.

Jeszcze pasowałoby założyć spryskiwacze (najlepiej orginalne - bo te za 99zł to masakra) i powinno być wszystko w porządku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

Gawlak, nie spotkałem się z takim czymś ze policjant kieruje cię na pobocze by przelecieć ci całe auto,

 

jak chce to sprawdzi

nie da się temu zaprzeczyć

 

GmsMetallicaliczenie na farta ''a moze sie uda''

to dziecinada

ja na nic nie liczę,sam zresztą mam serie 8)

wtrąciłem tylko swoje 12 groszy, podając przykłady

 

Samopoziomowania nie musi być, ponieważ jest to wymagane w pojazdach NOWYCH które muszą przejść homologację.

a każdy pojazd musi mieć homologacje np. na światła nie ważne czy stary czy nowy,

bo co nowy nie może oślepiać innych użytkowników ruchu a stary może :beer::shock:

 

przykład:

masz już swój projekt ukończony masz światła ustawione na przeglądzie, ogólnie cacuś,

a kilka dni później jedziesz w nocy z załadowanym bagażnikiem ze przód prawie fruwa, i co teraz jak będziesz innych oślepiać bo nie masz samopoziomowania :(

skąd Wy jesteście że policja Was tak trzepie ?

traf na kogoś kto cię podpuści albo oślep policjanta to może być kiepsko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pajel_TGR

To po co robie soczewki ?! Żeby nie oślepiać ! Teraz oślepiam na zwykłych ryflowanych. Poza tym mam przecież poziomowanie, jak będę miał załadowany samochód to spuszcze na sam dół, chyba normalne.

 

Wiesz z resztą jak świeci soczewka H7 ? Jaką ma linię światła ? Jakby miała taką jak zwykłe lampy to szkoda zachodu z przeróbką. Jak wiesz jaką ma linię S-H7, zrozumiesz.

 

ArKos może się tu wypowiedzieć. On wie o co mi chodzi. To nawet on mi wszystko wytłumaczył.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

Pajel_TGR, faktycznie mógłbyś

troche mozesz jezyk przyhamowac

albo zmienić ton bo mam wrażenie że spokojnie wymieniać poglądów nie potrafisz

 

czy ja napisałem że oślepiasz :shock: to był przykład o samopoziomowaniu a nie o konkretnie o Tobie i twoim aucie z czy bez samopozomowania,

 

a propos to nie neguje tego co robisz więc nie rozumiem twojego tonu wypowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pajel_TGR,

zrob lampy , wsadz do auta

i modl sie zeby na mnie nie trafic

specjalnie sie podstawie

wykrece sie tym ze masz niefabryczne lampy bez homologacji i mnie osleples

wina bedzie Twoja w 100%

nie dosc ze z Twojego konta OC naprawie auto

ty Ty bedziesz mial problemy

1.mandat i zabranie dowodu odrazu

2.ubezpieczalnia odmowi wyplaty jesli masz AC

3.ubezpieczalnia zazada zwrotu kosztow naprawy mojego auta od Ciebie

czemu ?? bo miales auto niedopuszczone do ruchu

 

moze to do Ciebie dotrze

 

p.s. ''my'' jestesmy z miasta

ukladziki na wygwizdowach i barany z odstawionymi festynami z aut

to nie jest tlumaczenie ktore do mnie dociera

 

Gawlak, nie spotkałem się z takim czymś ze policjant kieruje cię na pobocze by przelecieć ci całe auto

,

to malo wiesz o zyciu :shock:

masz 21 lat

jezdzisz legalnie moze 4

a ja jakies 18

z czego wiekszosc jako zawodowy kierowca

maja do tego pelne prawo

jak znajda babola to uziemia na miejscu

a nie daj boze przypyszczysz to zacznie szukac dokladnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

to malo wiesz o zyciu 8)

masz 21 lat

jezdzisz legalnie moze 4

a ja jakies 18

z czego wiekszosc jako zawodowy kierowca

maja do tego pelne prawo

jak znajda babola to uziemia na miejscu

a nie daj boze przypyszczysz to zacznie szukac dokladnie

tego też nie neguje, bo młody jestem a za kółkiem można powiedzieć niemowlak :shock:

 

owszem ma prawo do przelecenia całego auta tu się nie sprzeczam, tylko ja nie spotkałem jeszcze takiego :(

 

pewnie masz mniej szczęścia i na pewno dużo km w łożyskach :beer: co kalkuluje się na większe prawdopodobieństwo wystąpienia takiego policjanta u Ciebie a nie u mnie :beer: tym bardziej że ja przez 3 lata prawka miałem może 2-3 kontrole na kilka kkm (bo jedną pamiętam do dziś :beer: koniec :beer: z mojej strony) pozdrówka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, zamiast się kłócić, utniemy sprawę suchymi faktami...

 

z punktu widzenia prawa:

zmiana w reflektorze ze standardowych żarówek halohenowych H1 czy H7 na soczewkę powoduje utrat e homologacji na cały reflektor

dzieje się tak dlatego, że reflektor dostaje homologację wraz ze źródłem światła, o czym pisałem wcześniej

w rozporządzeniu które przytoczyłem jest to określone

oprócz tego prawo o ruchu drogowym zabrania ingerencji w oświetlenie pojazdu

ksenon MUSI mieć w wypadku pierwszej rejestracji samopoziomowanie

starsze auta nie mają i nie miały, i taki samochód jeśli jest już zarejestrowany (nawet za granicą) to jest z ksenonami na prawie

jeśli hipotetycznie będziemy mieli nówkę furaka z 2002 roku na przykład i nie będzie on jeszcze zarejestrowany, bo stał jako ekspozycja salonu, to go nie zarejestrują z uwagi na brak samopoziomowania pomimo, że ma wszystko homologowane i oryginalne i tak jak prodycent wypuścił z fabryki

 

kolega nieważne czy wkłada HID czy nie, przerabiając reflektor musi się liczyć z tym, że nie jest na prawie

 

to co powie diagnosta, jest przede wszystkim zależne od niego samego - vectra fabrycznie miała soczewki, vectra fabrycznie miała ksenony, więc jeśli koleś nie przypatrzy się i nie wychwyci że to samoróbka, to oleje i podbije przegląd, jeśli się jorgnie to wywali cię z hukiem ze stacji

 

ja jeżdżę na przeglądy do ASO Opel, mają stację kontroli pojazdów i tam bankowo wylecisz, bo ople na pamięć mają obcykane - jak byłem kadetem to mi od razu powiedzieli kilka kruczków tylko mi znanych - sprężyny z astry, mcphersony z calibry, skrzynia z calibry... trwało to chwilę i kolesiowi wpadło od razu w oko

 

przeglądu nie powinienem dostać i z tą świadomością jechałem na tą stację mając w bagażniku seryjne lampy H4 i normalne koła

po prostu od razu powiedziałem wprost, że i tak i tak zmienię, nawet bezczelnie na jego oczach, tylko nie na tym to polega, żebym mu robił na złość, tylko żebym miał pewność, że moje modyfikacje nie robią ludziom szkody

świecenie biksenonów określił jako "w pełni zadowalające i bez uwag", regulacja ręczna "jak w fabryce dali" generalnie nie miał zarzutów z punktu widzenia praktycznego i logicznego, a jedynie prawnego

przeglad podbił, powiedział, że chciałby, aby 4-5 letnie auta które do niego przyjeżdżają na stację były w tkim stanie jak ten mój pomodzony kadett

NOWE zawieszenie (tuleje, amory, sworznie, końcówki drążków), nowe hamulce (przewody, tarcze, bębny, klocki, szczeki), nowe przewody paliwowe itp itd

 

niestety prawnie moje auto było nie do użytku na drodze przez wzgląd na szerokie koła i biksenony

 

aspekt praktyczny:

robisz, mam nadzieję z głową, ale nie pisz że homologację masz na reflektorze, że tamtemu nie zatrzymali dowodu a ma.... mi też nie zatrzymali - raz, że osobiście mnie nie zatrzymali, dwa - starałem się nie zwracać na siebie uwagi, choć było to nierealne bo auto samo w sobie rzucało się w oczy z kilometra

kolega który go ode mnie kupił nacieszył się miesiąc - poszedł mu dowód rejestracyjny za koła... biksenony też oglądali, sprawdzali nawet czy spryski lamp działają, ale nie powiedzieli nic - domniemam, że po prostu nie byli pewni czy przypadkiem kiedyś tam jakaś tam seria kadeta nie wyszła na soczewkach, widać zbyt mało wiedzy mieli

 

to że jednemu się uda a drugiemu nie to jedno

 

drugie i najważniejsze:

jesli dojdzie do wypadku drogowego, czyli do zdarzenia, w którym są ofiary w ludziach (ranni lub zabici) to masz przesrane jak w ruskim czołgu z obrotowa wieżyczką i CKM-em

 

każdorazowo są dokonywane oględziny pojazdów uczestniczących w zdarzeniu i ze szczególikami jest opisywany każdy pierdel

oświetlenie pojazdu - cechy homologacyjne z reflektorów i ich zgodność ze stanem faktycznym, bo oswietlenie ma wpływ na bezpieczeństwo, cechy opon i ich oznaczenia, bo mają wpływ na bezpieczeństwo i milion innych rzeczy

 

przykłąd:

mam wsiorskie BMW z ledami i neonami i pomodzonymi lampkami i puknę pieszego...

 

mam przesrane

1. jestem niezależnie od okoliczności winien zdarzenia, ponieważ mój pojazd nie spełnia wymogów dopuszczenia do ruchu (wynikających z rozporządzenia i PORD)

2. ubezpieczyciel wypnie się na mnie i nie wypłaci ani centa pomimo, ze nie z mojej winy zaistniało zdarzenie - mój pojazd jest niesprawny w świetle prawa

3. ten przykładowy pieszy jeśli będzie cwany i pociągnie cię do sądu ze stopy cywilnej, to ma spore szanse wycyckać od ciebie kasiore, bo używałeś pojazdu nie spełniającego wymogów prawnych i właśnie dlatego go potrąciłeś, a nie dlatego, że wlazł ci pod koła

4. w skrajnych wypadkach ma miejsce powoływanie biegłego do szczegółowej oceny pojazdu, a po jego opinii jesteś udupiony na maxa - oprócz tego że się dowiesz, że twoje auto ma być na szrocie bo nie powinno nawet stać na drodze, to jeszcze masz rachunek za biegłego do zapłacenia jako przegrywający sprawę... biegli za opinie biorą w przedziale 3500-7000 zależnie od stopnia skomplikowania sprawy... sprawdzone w praktyce

 

jednym słowem:

czas dorosnąć i zdawać sobie przynajmniej sprawę, że mając fajnie zmodzone auto, mając mody zrobione z głową, nie szkodzące innym użytkownikom drogi , można się na tym przejechać i to grubo

 

jak widzę swiadomości takiej nie masz i lajtowo do tego podchodzisz

 

przynajmniej nabierz przekonania, że jesteś przegrany w każdej skrajnej sytuacji i nie dasz rady sie wybronić choćbyś nie wiem co robił

 

głupi swap silnika i nie zalegalizowanie go uczyni z ciebie sprawcę zdarzenia pomimo, że stado świadków zezna, że wjechał ci z bocznej drogi

on dostanie działe za nieustąpienie, ale ty za spowodowanie kolizji, bo twoje auto nie spełniało wymogów technicznych

to przykład z życia, gdzie kolega przeswapował tydzień wcześniej 2,5v6 do kadetta, a jakiś zafajdany wymoczek w garniturku wjechał mu pod koła i sie pocałowali

adwokat bubka bezlitośnie wykorzystał fakt, że swap nie był na legalu, bo kolega jeszcze nie zdążył iść do UM pomimo, że ma na to 30 dni

gówno kogo obchodziło - v6 nigdy seryjnie nie było w kadecie i kropka

2 sprawy w sądzie i obie przegrane - został roz**** kadet, poszło z oc kolegi na naprawę BMW i kolega płaci koszty obu rozpraw w sądzie

 

uświadom sobie pewne rzeczy, bo wygląda różowo, ale różowo nie jest

Poprawiłem"regulamin 3,1"/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności