Skocz do zawartości

LPG w niemczech


Gość czb4

Rekomendowane odpowiedzi

witam. wkrótce wyjeżdżam do niemiec i chciałbym się dowiedzieć jak na trasie poznań- bremem wygląda sytuacja z stacjami LPG. może ktoś jest na bierząco więc licze na pomoc. dodatkowo chcialbym wiedziec jak wyglada sytuacja z koncówkami do tankowania czy stacje wypozyczaja czy raczej trzeba miec swoja? i na koncu chcialbym sie dowiedziec czy niemiecka policja bada poziom spalin? np. jade autostradą oni mnie zatrzymuja i robia badanie jakim tam specjalnym aparatem:P czy takie cos tam sie praktykuje czy raczej nie bo nie posiadam katalizatora i autko moze takiego testu nie przejsc a nie chcialbym sppowrotem do polski przez to wracac

 

[ Dodano: Pon Cze 07, 2010 16:47 ]

dodatkowo powiem ze vectra jest z 1.06.1995 a podobno gdzies czytalem ze jak jest sprzed 1996 to katalizator jest nie potrzebny i w dowodzie tez nie mam nigdzie napisane "kat". jak z tym wyglada sytuacja?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość GmsMetallica

dodatkowo powiem ze vectra jest z 1.06.1995 a podobno gdzies czytalem ze jak jest sprzed 1996 to katalizator jest nie potrzebny i w dowodzie tez nie mam nigdzie napisane "kat"

ja mam astre z 94 i ma wpisane 1,6 KAT

 

co do gazu to powiem tylko (tyle bo tylko tyle wiem) że w Niemczech można tankować gaz samemu, ale poprosić obsługę również można

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mówie.

Niektóre stacje maja 2 dystrybutory, jeden ma końcówkę "naszą" a drugi inną.

Ale na stacjach gdzie nie ma tej "naszej" za 50 ojro wypożyczają przejściówkę i pootem oddają różnice po tankowaniu.

Ze sprawdzaniem nie miałem przyjemności :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiecie moze jak zaplanowac tankowanie w niemczech LPG? stacje sa przy autostradach czy trzeba zjeżdzac zeby zatankować? :beer: wiem ze sa tam jakies stronki ze stacjami ale wszystko jest po niemiecku i nie bardzo moge sobie z tym poradzic :beer: ..pomoże ktoś?

 

[ Dodano: Sro Cze 09, 2010 17:31 ]

Ze sprawdzaniem nie miałem przyjemności

czyli nie miales okazji tam tankowac a wiesz to od kogoś? bo nie rozimiem :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jechałem do Holandii.

Całkiem niedawno, bo jakoś koło 15 maja.

O instrukcje stacji poprosze kolegę, bo on pilotował całe 1200km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie za gaz i tak sie płaci, odliczają to z kaucji za przejściówke.

A u nas kupisz, to tez wydasz z 70zł i ci będzie leżeć później.

Zresztą stacje posiadające LPG są w niemcowni oznaczone na znakach dużo wcześniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam nie jade tobym w paliwo to wrzucil :D ale moze racja:) ze stacjami juz sobie poradzilem znalazlem bardzo duzo ich na trasie wiec jak nie na jednej to na drugiej bedzie koncowka.

Zresztą stacje posiadające LPG są w niemcowni oznaczone na znakach dużo wcześniej

oznaczone sa te na autostradzie czy te które znajduja sie na zjazdach do 2 km od autostrady tez?

i wiecie co to znaczy ze pisze przy stacji ze jest 24/h ale tylko "EC"? jak przy opisie stacji w platnosciach jest bar to znaczy ze tam normalnie można płacić gotowką?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesowały tylko te przy samej autostradzie, da sie niemcy przejechać na samym gazie.

Reszta nie wiem, żarcie brałem swoje.

 

Powiem wam jeszcze, że kible są w PL czystsze niż te u niemców, te na parkingach, to jedyna nasza przewaga :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności