Skocz do zawartości

programowanie nowych wtrysków


Gość gawon

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pytanie ,kiedyś tu czytałem że na wtryskach jest podany numer który trzeba w programować w komputer,jakiś kod czy coś takiego

może ktoś coś przybliżyć bo wtryski mam wymieniane i chcę że by było to zrobione jak należy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wtrysski zalogowac do auta, da sie to zrobić op comem bez problemu jest tam numer na nich wpisujesz go i zatwierdzasz i tyle... nie wiem czy trzeba do tego też kod sec auta czy nie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

możesz cos wiecej napisać na temat programowania /logowania nowych wtrysków?

oddałem merivkę do warsztatu który niby się specjalizuję w oplach,robili mi już tam parę rzeczy i było oki a teraz coś świrują jak im dowiozłem wtryski używane

czy to faktycznie jest taki problem??co będzie jeśli zrobią to źle lub wcale??

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co masz na mysli wtryski uzywane?

zapewne kolega kupił uzywane wtryskiwacze wymontowane z innego silniczka... wtryski programuje sie tak że np w op comie wprowadzasz numer z nich i zatwierdzasz...

Czy jesli kupiłeś uzywane wtyryski to sprawdziłeś w jakim są stanie?? i po co wogóle wymieniałeś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko mam nadziej ze to nie ta srebrna meriva co stoi unas w aso kilka tygodni?:o?

 

PAli strasznie na goracym silniku bo na zimnym jeszcze calkiem znosnie. Byl zakladany wtrysk od wlasciciela jedne na poczatek a pozniej dowiózł jeszcze kilka. Tam trzeba nowe wtryski- chlopaki nie bawcie sie w zakup wtryskow CR z allegro uzywek.

 

Wtryski CR programujemy praktycznie we wszystkich autach bo tylko pierwsze systemy CR jakie weszly w AG jeszcze nie byly programowalne ale w takich autach jak AH, vikiC, meriwa itp trzeba programowac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już jest ok,ano nie chciała za bardzo palić ale to nie ta z goleniowa,to jeśli np.się zregeneruje wtryski to tak naprawdę te cyferkoliterki z wtrysku do logowania można wsadzić sobie ... gdzie się chce ale nie w kompa ,myjka ultradzwiękowa załatwiła sprawę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eśli np.się zregeneruje wtryski to tak naprawdę te cyferkoliterki z wtrysku do logowania można wsadzić sobie

zalezy jakie wtryski CR, co sie regeneruje, jak sie to robi (kwestia nazewnictwa) i czym to sie robi...

zauwazcie ze np Delphi wprowadzil zestawy naprawcze do swoich wtryskow (dosteone tylko w GB i PL :beer: ), ale i do pozostalych mozna cos znalezc :drunk:

problem jest jedynie w tym ze nie ma w polsce wielu warsztatow do kalibracji wtryskow (nadaniu nowego numeru)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Trzeba wtrysski zalogowac do auta, da sie to zrobić op comem bez problemu jest tam numer na nich wpisujesz go i zatwierdzasz i tyle... nie wiem czy trzeba do tego też kod sec auta czy nie...

A ja mam pytanie odnośnie tego kodu sec. Pytam bo miałam sprawdzane wtryski na maszynie i gościu powkładał je jak popadnie i teraz chciałabym je zaprogramować opcomem. Teraz tylko pytanie czy mogę coś spieprzyć przez przypadek i co z tym kodem, o którym wspomniano wyżej? Będzie potrzebny? A jak tak to skąd go wziąć?

I jeszcze jedno pytanie, czy przez to, że wtryski są niezaprogramowane to mogą podawać błędne wartości? Pytam, ponieważ wyniki na maszynie były ponoć prawidłowe a jak sprawdzam opcomem to wszystkie wartości są za wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności