Skocz do zawartości

Co wymienić po zakupie


Gość kiLLdyLL

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich !! uciulalem wkoncu na moja pierwsza fure i jest zajebista , wiem ze powinienem teraz powiymieniac wszystkie filtry i cala reszte . moze mi ktos powiedziec od czego powinienem zaczac i na co zwrocic uwage , dorzuce tez ze silnik jakis z oleju jest ale wydaje mi sie ze to chyba jak poprzednik dolewal to nie wcelowal ale moze sam sie oszukuje i gdzies wybija ,mieszkam w holandii i tutaj za wszystko sobie licza wiec bede wszystko sam robic z ziomalem bo mamy grzecznosciowy dostep do kanalu , za wszystkie rady z gory dziekuje , pozdrawiam

 

Zmieniłem tytuł i przeniosłem/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Witam

Do wymiany: olej,filtr oleju i powietrza.rozrząd

Na początek umyj silnik,odpal niech pracuje na wolnych obrotach i zobaczysz gdzie cieknie

Jakie to auto bo w profilu nie widzę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CORSA SPORT C1.4 SE E2,

 

[ Dodano: Sob Cze 12, 2010 22:23 ]

pewnie walne babocha ale czy ja moge na myjni recznej przy programie mycie silnika tak po wszystkich pryskac ta woda z piana ( 60 st.C) ,bop az mnie ciarki przechodza ze ak po tych wszystkich kablach woda ma cieknac??? :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rada z myciem silnika jeżeli nie wiesz czy jest wyciek nie jest zbyt inteligentna. Najpierw sprawdź czy jest ubytek oleju (i jak już to jaki).

Jeżeli nie wiesz kiedy były poprzednio wymieniane płyny eksploatacyjne, filtry i rozrząd to na pewno zabierz się za to odrazu.

 

ps. zajebisty silnik wyczaiłeś, masz szczęście nie jest on zbyt powszedni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Ta rada z myciem silnika jeżeli nie wiesz czy jest wyciek nie jest zbyt inteligentna

Ciekawe stwierdzenie

To pewnie ma jeździć i niech jest ufajdany i niech się z niego leje ciurkiem to też pewnie powiesz że ma sprawdzić jaki tam jest olej

Bez względu na to co powie sprzedający oleje i filtry się wymienia

Zacznij myśleć a nie pisać bzdury

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rada z myciem silnika jeżeli nie wiesz czy jest wyciek nie jest zbyt inteligentna

Ciekawe stwierdzenie

To pewnie ma jeździć i niech jest ufajdany i niech się z niego leje ciurkiem to też pewnie powiesz że ma sprawdzić jaki tam jest olej

Bez względu na to co powie sprzedający oleje i filtry się wymienia

Zacznij myśleć a nie pisać bzdury

Koleś nigdzie nie napisał że ma ufajdany silnik, sam stwierdził że nie wie czy jest wyciek. Przecież sprawdzić czy nie ubywa oleju na bagnecie to nic trudnego. Czytaj uważnie i nie wyjmuj mi słów z kontekstu.

 

ps. za granicą samochody serwisuje się zakładach które przeważanie wpisują wszystko do książeczki serwisowej, nie musisz nikomu ufać jak masz książeczkę serwisową, zreszta tam jest inna mentalność i ludzie nie kombinują tak jak Polak. Ja kupiłem samochód z pełną książeczka w której co prawda po niemiecku ale czarno na białym było napisane co kiedy i przy jakim przebiegu było robione. Zreszta napisałem wyraźnie że jak nie ma pewności to żeby odrazy wymieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności