Skocz do zawartości

skacząca wskazówka obrotomierza


Gość Marco79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam stałem się posiadaczem Opla z silnikiem jak w temacie czyli 1,9 TDCI 120 koników. Wszystko ładnie pieknie ale matrwi mnie ze na wolnych obrotach troszeczkę skacze wskazówka obrotomierza z 900 minimalnie do góry ale troszeczke. I to jest takie schematyczne czyli przez cały czas pracy silnika na wolnych obrotach .

 

Ogólnie przywitam się Marek z Goleniowa.

 

Temat zakładam ponieważ nie znalazłem nic podobnego na forum . Byc moze taka delikatnie skacząca wskazówka to nic złego ale wolę zapytać się doświadczonych użytkowników Opelka w dieslu.

 

 

Wczesniej miałem Astre 2002 125 koników benzyna 1,8 z gazem BRC i elegancko to chodziło .

 

[ Dodano: Sob Cze 26, 2010 18:05 ]

Dodam do tego tematu również to że po włączeniu zapłonu nie gaśnie kontrolka check silnika oraz płynu chłodzącego. Gaśnie dopiero po 1 sekundzie od momentu odpalenia auta.Czy to zły obiaw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka, też mam 1.9 88 kW (120 KM).

 

wskazówka obrotomierza z 900 minimalnie do góry ale troszeczke.

Hmm... a skąd wiesz że na 900 ? nie chodzi ci przypadkiem o 750 ? Między "0" a "1" są trzy kreseczki na podziałce. U mnie podobny objaw - wskazówka na trzeciej kresce , lekko drga góra-dół. Też nie wiem czy to normalne...

 

Dodam do tego tematu również to że po włączeniu zapłonu nie gaśnie kontrolka check silnika oraz płynu chłodzącego. Gaśnie dopiero po 1 sekundzie od momentu odpalenia auta.Czy to zły obiaw.

U mnie taki sam objaw ... tyle że ja mam Z19DT .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nas już 2 . Więc może to normalne. Ta moja wskazóweczka podskakuje minimalnie. Mogłoby to wskazywać na nierówną prace silnika ale nic takiego nie słychac. Trudno powiedzieć. Poczekajmy może ktoś ma wiedze na ten temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam miną już rok i nikt się nie wypowiedział, jak ja kupiłem A.H to tak samo mi podskakuje, zrobiłem mały test czy tylko na wolnych obrotach i okazało się że przy równej prędkości 2000 obrotów też lekko drga i czart jeden wie co to może być za objaw, może jak ponowiłem temat ktoś się odezwie pozdro :zalamany:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o przygaśnięcie jak włączysz światła - to jest normalne. Chodzi o lekkie przygasanie i rozjaśnianie na przemian, takie skoki, zwłaszcza na biegu jałowym.

 

Koledzy jacko323 i andy17d w tym temacie piszecie obaj, nie ma potrzeby ciągłego cytowania wcześniejszego wpisu. Więc usunąłem zbędne cytaty.

Edytowane przez hadzii123

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności