Skocz do zawartości

Przegląd klimatyzacji - po kolei


Gość mario84pl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mario84pl

Witam

Przymierzam się do przeglądu klimatyzacji tzn. nabicie + odgrzybienie. Przy okazji chcę wymienić filtr kabinowy.

W serwisie klimatyzacji za te czynności chcą 250zł.

Czy warto zamiast tych czynności w serwisie odgrzybić i wymienić filtr samemu?

Nie wiem ile chcą za samo nabicie, ale odgrzybić mogę samemu (chciałem zastosować taką bombę co się wkłada do auta na włączonej klimie i obiegu wew.)

 

Jeżeli już się zdecyduję samemu odgrzybić + filtr. To w jakiej kolejności to wykonać?

Najpierw wymienić filtr później odgrzybić? czy odwrotnie?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Przymierzam się do przeglądu klimatyzacji tzn. nabicie + odgrzybienie. Przy okazji chcę wymienić filtr kabinowy.

 

O kurde ... niezle

do mojej Astry H filtr kosztuje 25 zł lub 40 zł z aktywnym węglem , oczywiscie nie oryginał , ale w tym przypadku jakie to ma znaczenie ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciej-123

Kolejność nie jest ważna, ważne żeby klima po odgrzybieni nie była włączana na starym filtrze zalecane jest wymian filtra a potem odgrzybienie :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Są dwa rodzaje tych filtrów. "Prostokątny" - w obudowie na zatrzaski i "kwadratowy" - w obudowie skręcanej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mario84pl

Jestem już po zabiegu.

W pierwszej kolejności nastąpiło nabicie klimatyzacji. Następnie wymiana filtra, później odgrzybianie metodą ozonowania.

Czy taka kolejność jest OK? tzn czy nie powinno się odgrzybiać na ściągniętym filtrze?

 

Drugie pytanie (bo nie zwróciłem uwagi jak mechanik wkładał), co może być skutkiem włożenia odwrotnie filtra kabinowego (gdyby strzałka "Air Flow" była przeciwnie do przepływającego powietrza)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Nie ma obawy ozon przejdzie przez filtr - tylko wentylator musi pracować.

Filtr po bokach ma elastyczne płytki doszczelniające. jak go włożysz odwrotnie to płytki się złożą i na parownik będą dostawać się zanieczyszczenia powodujące gnicie resztek organicznych - pleśń i smród.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po zabiegu.

W pierwszej kolejności nastąpiło nabicie klimatyzacji. Następnie wymiana filtra, później odgrzybianie metodą ozonowania.

Czy taka kolejność jest OK? tzn czy nie powinno się odgrzybiać na ściągniętym filtrze?

 

Drugie pytanie (bo nie zwróciłem uwagi jak mechanik wkładał), co może być skutkiem włożenia odwrotnie filtra kabinowego (gdyby strzałka "Air Flow" była przeciwnie do przepływającego powietrza)?

jak załozysz filt na odwrót to w najgorszym wydaniu słabiej będzie dmuchać ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności