Skocz do zawartości

Przegląd klimatyzacji - po kolei


Gość mario84pl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mariusz_760301

[ Dodano: Czw Lip 08, 2010 07:11 ]

jak

załozysz filt na odwrót to w najgorszym wydaniu słabiej będzie dmuchać ....

A to ciekawa teoria ;-) - mógłbyś rozwinąć wątek.

Ja uważam, że dmuchać będzie mocniej - ponadto na parownik (jak już pisałem) będą dostawać się zanieczyszczenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Praktyczni eni ema to roznicy czy zalozysz filtr prawidlow czy odwrotnie. Chodzi oto ze w prawidlowa strone bediz elepiej filtrowac gdyz bedzie lepiej sie osiadal caly syf.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Jak nie ma, jak ma ;-)

 

Filtr jest krótszy o jakieś 1-2 cm od jego obudowy, więc jak założymy go odwrotnie to ruchome boki się złożą i tymi szczelinami będą się dostawać zanieczyszczenia prosto na skraplacz znajdujący się bezpośrednio za filtrem. Po coś przecież te ruchome obrzeża są.

 

Mam obudowę na zatrzaski (filtr bardziej w kwadrat) - wymiary filtrów które zakładam są zgodne z oryginałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: Czw Lip 08, 2010 07:11 ]

 

jak

załozysz filt na odwrót to w najgorszym wydaniu słabiej będzie dmuchać ....

A to ciekawa teoria :wink: - mógłbyś rozwinąć wątek.

Ja uważam, że dmuchać będzie mocniej - ponadto na parownik (jak już pisałem) będą dostawać się zanieczyszczenia.

co ty gadasz ? filtr jest mniejszy z jednej strony ? czy założysz go dobrze czy na odwrót wymiary ma takie same, jeśli założysz go odwrotnie powietrze nie ma takiego przejścia, strzałka pokazuje w którą strone na być wlot do kabiny .....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Czytaj ze zrozumieniem -filtr_____jest_____ krótszy.

Poza tym materiał filtra ma taką sama przepuszczalność w obie strony jak zresztą każdy filtr szmaciany.

Nadal nie rozwinąłeś swojego wątku - masz jakieś dowody potwierdzające Twoja tezę?

 

Tyle w temacie z mojej strony. Wszystko już napisałem.

 

zmieniłem czcionkę,regulamin forum&3.1/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mario84pl

No to muszę to sprawdzić i ew. skorygować prace "fachofca". Mam tylko jeszcze jedno pytanie odnośnie ułożenia filtra. Filtr ma z jednej strony (boku), taki plastikowy pasek który wystaje poza ramkę filtra. Ma on być skierowany tym bokiem w głąb obudowy czy z brzegu, od strony wkładania? Inaczej (choć nie wiem jak w filtrach innych producentów) strzałka z napisem air flow (poza skierowaniem do wnętrza auta) będzie u góry czy na dole ?

 

Myślę że to rozwinie wszystkie wątpliwości i przyda się na przyszłość.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mario84pl

logicznie rzecz biorąc to też bym założył ze strzałką na górze. Ale zastanawia mnie ten wystający plastikowy pasek. Podejrzewam że ma on za zadanie coś uszczelnić, ale czy w głębi obudowy, czy z brzegu przy zamknięciu? Oto jest pytanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Mariusz_760301

Pasek uszczelnia filtr w obudowie.

Dziwne ??? - z tego co pamiętam filtr ma 2 paski po obu końcach po jednym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ma. Zaklada sie tylko ten filtr tak by strzalka byla skierowanaw tym samym kierunku co leci powietrze. To cyz si go zalozy o 180 stopni przekreconego(kopnietego) nie ma znaczenia. Takie filtry wymieniam codziennie po kilka sztuk w astrach 2, 3 viki B C, corsach itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności