Skocz do zawartości

Zapaliła się kotrolka ładowania i z pod maski słychać gwizd


Rekomendowane odpowiedzi

Gość KrzysioCz

Witam !

Dzisiaj wyjeżdżając z domu wszystko było OK!.Zrobiłem 40 km.W drodze powrotnej zatrzymałem się koło supermarketu celem zrobienia zakupów.Moze to mało ważne i bez znaczenia ale auto stało w mocno nasłonecznionym miejscu z 30 minut.

Po uruchomieniu silnika celem udania się w drogę powrotną zgasły wszystkie kontrolki oprócz kontrolki ładowania.Zgasiłem silnik ,otworzyłem klapę od silnika , widzę że kontrolka w akumulatorze wskazuje iż jest on naładowany . Sprawdziłem wszystkie światła i w drogę, ale klimę juz sobie odpusciłem.Kontrolka wytrwale pali się dalej ,a ja się w duchu modlę żeby dojechać do domu , bo zostało jeszcze 20 km.po pewnym czasie ukazała się szczypta nadzieji bo kontrolka zgasła ,ale niestety tylko na trzy min. po czym zapaliła się ponownie i tak już do końca trasy.Dodam jeszcze ze towarzyszył temu jeszcze odgłos gwizdu którego wcześniej nie słyszałem.Nasilał się z chwilą dodawania gazu.

Pod domem jeszcze raz sprawdziłem stan naładowania akumulatora i odziwo w magicznym oczku pokazywał stan dobrego naładowania ,a pasek się kręci wszystkie koła podnim też.Pytam szanownych fachowców co to może być za przyczyna?

Mile widzana każda pomoc.

Dzięki i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość KrzysioCz

A ładowanie mierzyłeś?

Jeszcze nie bo nie miałem czym. Tak bardzo chciałem dojechać do domu że po drodze nie szukałem żadnych mechaników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KrzysioCz

To zmierz i napisz.

W poniedziałek to uczynię i zaraz napiszę.

A teraz życzę wszystim miłego oglądania meczu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DontHitMe

Dołączam się do pytania co to może być, miałem podobny objaw, tyle że u mnie kontrolka pierw przygasała jak się dodawało gazy ale po ok 5km zaczęła się mocniej żarzyć aż się przepaliła. Ładowania jeszcze nie sprawdziłem, ale wydaje się wszystko być ok.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KrzysioCz

Dołączam się do pytania co to może być, miałem podobny objaw, tyle że u mnie kontrolka pierw przygasała jak się dodawało gazy ale po ok 5km zaczęła się mocniej żarzyć aż się przepaliła. Ładowania jeszcze nie sprawdziłem, ale wydaje się wszystko być ok.

Pozdrawiam

Też miałeś pod maską odgłos gwizdu? Zlokalizowałem że wychodzi on z z alternatora coś

jakby pasek na kole pasowym ,a może to łozysko?

Wczoraj sprawdzałem na postoju i wolnych obrotach kontrolka ładowania lekko pulsowała ,z chwilą dodawania gazu rozjaśniała się potwornie.

Zaraz jadę do mechanika to myślę że się wszysio wyjaśni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności