Skocz do zawartości

Kontrolka "check engine"


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość artur87rk

Witam

 

Mam Astre G 1.4 16 V (Z14XE) Od pewnego czasu mam takze problem z kontrolka. Bylem na komputerku, wykazal mi zawor erg i swiece. Oczywiscie wymienilem i swiece i zawor erg, wyczyszczona zostala takze przepustnica ( olej sie wdrapywal) i zalozony malutki cylinderek, ktory wylapuje te kropeczki oleju. Na jakis czas kontrolka znikla, od pewnego czasu znow sie pojawia i po kilku dniach znika... Mieliscie juz taki problem ? Dodam tylko, ze przy wysokich obrotach jak sie rozpedzam, przy zmianie biegu auto czasami sie wylaczy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asterix27

1. Zawór EGR na pewno wymieniony na nowy a nie wyczyszczony stary ?

2. Błędy skasowane po wymianie EGR i świec ?

3. Ponownie trzeba podpiąć pod kompa i odczytać błędy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Brat mial ten sam problem z astra 1.4 16V gdy kontrolka sie palila silnik pracowal nierowno i przerywal. Artur87rk czy te same objawy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość artur87rk

Witam

 

ERG wymienilem na nowy ( Delphi), gdy bylem na komputerku to wszystko zostalo skasowane. Takze nie mam pojecia z czego to wynika, co moglem to wymienilem, chyba, ze jeszcze jest tam silniczek krokowy, to tego nie wymienialem. Ja jestem kompletnym amatorem jeslii chodzi o znajomosc auta, wiem, tyle co mialem robione. Ahaa i jeszcze pytanie co do tego silniczka, czy w moim aucie wystepuje osobno silniczek krokowy, czy jest gdzies przy albo z przepustnica ? ( Astra G Z14XE)

 

Zbyszku co do Twojego pytania, to odpowiem Ci tak, ze auto czasami skacze, gdy w danym czasie wlasnie swieci ta lampka, nierowno pracuja obroty. Gdy lampka akurat nie swieci, to autko jak nowka :)

 

Pozdrawiam i czekam na dalsze odp i wskazowki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

czy w moim aucie wystepuje osobno silniczek krokowy, czy jest gdzies przy albo z przepustnica ?

Nie ma silnika krokowego.

Kody odczytasz metodą pedału gazu i hamulca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Artur87rk podobny problem mial moj brat te same objawy.Astra F 1.4 16v byl na kompie wykryli blad czujnika predkosci obrotowej walu i to mu wymienili . Po tej operacji silnik pracowal jeszcze gorzej podjechal jeszcze do goscia co mu to robili i podpieli pod kompa i nie wykazalo zadnego bledu i jest ok. A silnik przerywal co jakis czas, jeszcze goscia sie pytal czy to nie jest czasem sada lambda gosc na to ze nie mozliwe. Wk.....ny troche kupil sade lambde i wymienil sobie sam . silnik wyleczony i za mniejsze pieniadze cyka pieknie.pzdr. Objawem tego jeszcze bylo duze zurzycie paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

 

zdenerwowałem się dziś mocno, bo jutro w nocy jadę nad morze z rodziną..a tu dziś po odpaleniu silnika nie znika pomarańczowa kontrolka z silnikiem :piwo:

Metodą hamulec+gaz + zapłon sprawdziłem błędy:

pojawiają się w kolejności:

ECN 14100

161450

161600

000000

 

Bardzo proszę o pomoc.. bo jutro nawet warsztatu nie znajdę..może jeszcze dziś gdzieś uda mi się to zrobić .. chyba, że to nic groźnego i można w trasę jechać

 

Astra H, beznyzna, 1.6 Twinport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności