Skocz do zawartości

Kontrolka "check engine"


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość huri_khan

1614 Electronic Throttle System Module Malfunction, elektroniczna przepustnica ? Masz tempomat ?

 

 

1410 EGR Valve Position Sensor Circuit Malfunction, słynny w OPLU egr daje znać, istnieje możliwość że jeden błąd powoduje drugi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tempomatu nie mam.. ale mam czasami problemy z blokującym się immobilizerem (miga kontrolka auta z kluczykiem, po włączeniu zapłonu) ..z tego co pamiętam, gdy zrobiło mi się to po raz pierwszy, to miałem właśnie błędy 161... Mam na to sposób taki, że wkładam ponownie kluczyk, poz. I (czekam kilka sekund), poz. II czyli zapłon (również czekam kilka sekund) i odpalam.. z reguły to pomaga.

 

Ten 14100 to chyba nowy błąd i pewnie związany z kontrolką silnika.

A czy ten EGR to coś poważnego.. da się z tym zrobić jeszcze 1000 km (nad morze i z powrotem).. kurczę nie chciałbym marnować wczasów rodzinie ..sobie z resztą też.

 

Edit. Poszperałem trochę w sieci.. czy aby na pewno 14100 dotyczy EGR? ..a nie sondy lambda? Jeśli moje podejrzenie jest słuszne. to prosiłbym o informację j.w. - czy da się z tym zrobić te 1000 km?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorka ze nie w temat, ale widze ze kolega napisal

"Metodą hamulec +gaz + zapłon sprawdziłem błędy"

 

mozna tak sprawdzic bledy?trzymajac gaz +hamulec + wlaczyc zaplon ? wyskakuje na tym malym wyswietlaczu jakie sa bledy ?

 

btw.

 

autko Ci pali wiecej ? jesli tak, no to sonda...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie palil check engine pare tygodni :piwo: jezdzilem do mechanika pokazywalo blad sondy 1, tylko ze sondy byly dobre... polecili mi zmiane paliwa na orlenowskie (wczesniej tankowalem te z marketow) i po 2tyg check engine zniknal :piwo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdziłeś, że sondy były dobre skoro komp pokazywał inaczej? ..i dlaczego właściwie komp pokazywał, że sondy są złe skoro były dobre?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem z tym u mechanika, podlaczyl auto do kompa i wyskakiwaly bledy sondy (mowil ze moze byc sonda walnieta), wykasowal bledy i po tygodniu znowu wyskoczyl check engine, pojechalem z mysla wymiany sondy, gosc je wyjal i powiedzial ze sa dobre wiec nie potrzebnie je wymieniac, sprawdzili wszystko, przeczyscili egr i dzialalo 2tyg, nie wiedzieli co jest, poddali sie, powiedzieli ze moze to od paliwa...no i trafili :piwo: ogolnie z autem mi sie nic nie dzialo, palila sie tylko kontrolka, musisz zobaczyc co z autem sie dzieje (wiecej pali ? dusi sie ? )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na razie nic podejrzanego nie widzę..pracuje równo na wolnych obr. przyśpiesza jak zwykle.. nie wiem jak ze spalaniem, bo dopiero dziś pojawił się check eng. Chociaż faktycznie.. ostatni bak jak mierzyłem spalanie to wyszło nieco większe.. ale to może przecież wynikać ze sposobu jazdy, itp.

Obawiam się cały czas tej trasy 400km nad morze i z powrotem..żebym nie utknął gdzieś w polu.. a jadę już jutro w nocy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dosc pechowo ze dopiero dzis wyskoczyl blad, jak mi wyskoczyl to zaczalem sie tym interesowac , czytalem na forach i slyszalem o niestworzonych rzeczach co auto robilo przez ta kontrolke check, takze jesli sie nic nie dzieje, auto chodzi rowno i spokojnie to raczej powinienes dojechac, moze Ci brac wiecej paliwa (albo jak w moim przypadku - nawet tego nie robilo)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..no i z powrotem :piwo:

Zobaczymy..spróbuję jutro gdzieś w Warszawie podłączyć go do TECHa. Jeśli wyjdzie faktycznie sonda, to może też uda się gdzieś ją wymienić.. chociaż przy sobocie będzie ciężko :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności