Skocz do zawartości

Kontrolka "check engine"


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zbyszek670

No właśnie na razie nic podejrzanego nie widzę..pracuje równo na wolnych obr. przyśpiesza jak zwykle.. nie wiem jak ze spalaniem, bo dopiero dziś pojawił się check eng. Chociaż faktycznie.. ostatni bak jak mierzyłem spalanie to wyszło nieco większe.. ale to może przecież wynikać ze sposobu jazdy, itp.

Obawiam się cały czas tej trasy 400km nad morze i z powrotem..żebym nie utknął gdzieś w polu.. a jadę już jutro w nocy.

Tak długiej podroży nie ryzykował bym przy palącym się check engine. Jeżeli jest spalana zbyt bogata mieszanka może dojść do zapchania kata, a jak będzie zbyt uboga to w końcu wypala się gniazda zaworów.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Toś mnie pocieszył Zbyszek :)

Człowiek czeka na wyjazd, na urlop i masz..

 

Ps. Jeszcze jedno mi się przypomniało.. dwa dni temu i dziś przez chwilę czułem zapach benzyny.. czy to zbieg okoliczności, czy może mieć związek z uszk. sondą?

 

EDIT.

udało mi się dziś podłączyć ją pod komputer - coś dzieje się z grzałką sondy. Powiedział mi człowiek, że w drogę można jechać - nic groźnego. Mechanik polecony przez mojego znajomego, więc chyba by nie ściemniał.. no to trochę się uspokoiłem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sirradzio

witam mam Opla Astrę 2 , 1,8 16v 116 km, mam problem świeci mi się chek i obrotomierz mi się raz włącza a raz nie i zapala się wtedy kontrolka na wyświetlaczu taka kratka z gwiazdka w środku i tez ETC się włącza i wyłącza , może mi ktoś pomoc ? Bylem u mechanika podłączył go pod kompa i pokazało ze czujnik położenia walu , wiec wymieniłem czujnik , ale to nic nie dało znowu inny mechanik mówi ze czujnik wałka rozrządu , proszę pomóżcie mi bo nie chce wydawać kasy nie potrzebnie , można pisać xxxxxxxx :brawo::beer::beer::beer::beer:

 

Odpowiedzi są dla wszystkich/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toś mnie pocieszył Zbyszek :beer:

Człowiek czeka na wyjazd, na urlop i masz..

 

Ps. Jeszcze jedno mi się przypomniało.. dwa dni temu i dziś przez chwilę czułem zapach benzyny.. czy to zbieg okoliczności, czy może mieć związek z uszk. sondą?

 

EDIT.

udało mi się dziś podłączyć ją pod komputer - coś dzieje się z grzałką sondy. Powiedział mi człowiek, że w drogę można jechać - nic groźnego. Mechanik polecony przez mojego znajomego, więc chyba by nie ściemniał.. no to trochę się uspokoiłem :brawo:

To trzeba było wstawić na forum kod błędu, może ktoś z forumowiczów też miał ten błąd/ktoś się zna i by ci potwierdzili słowa mechanika :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sirradzio

Panowie powiedzcie mi jak za pomoca hamulca gazi i zapłonu odczytan kody błedów , napiszcie mi dokladnie jak to zrobic , pozdrawiam :brawo::beer::beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Ps. Jeszcze jedno mi się przypomniało.. dwa dni temu i dziś przez chwilę czułem zapach benzyny.. czy to zbieg okoliczności, czy może mieć związek z uszk. sondą?

To ma związek ze sonda, jest spalana zbyt bogata mieszanka i czuć paliwo.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

no i szczęśliwie wróciłem z wyjazdu.. kontrolka co prawda paliła się, ale cała droga bez problemów.. spalanie w zasadzie w normie 6,5 - 6,7l/100km.

W najbliższym czasie teraz czeka mnie wizyta w warsztacie żeby dokładnie ustalić w czym problem.

 

To trzeba było wstawić na forum kod błędu, może ktoś z forumowiczów też miał ten błąd/ktoś się zna i by ci potwierdzili słowa mechanika :)

Wstawiłem..a jakże :beer: .. kilka postów wcześniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Nie chcę zakładać nowego tematu więc dopiszę tutaj. Niedalej jak wczoraj zapalił mi się check engine. Mam Astrę III 1,6 16V Twinport. Błędy które odczytałem to 17152 i 32500. Nic się z samochodem nie dzieje poza tymi błędami. Czy ktoś może mi napisać do jakiego czujnika/elementu mam się dobrać i go wymienić lub przeczyścić ?

Z góry dzięki i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij tutaj: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic561565.html

O ile dobrze pamiętam, musisz dodać przed kod swojego błędu "0" i wtedy szukać na w/w liście.. czyli np. 0171 ..a 52, to wartość błędu .. czy jakoś tak, może niech ktoś bardziej światły się wypowie :beer:

 

Ja np. miałem 14100.. idąc powyższym tokiem.. miałem 014100 - wg spisu kodów - jest to uszkodzenie ogrzewania sondy - wymieniłem sondę i problem z głowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności