Skocz do zawartości

Wymiana filtra paliwa ... ASTRA II 2.0 DTI


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

gorlik, w razie gdybyś miał jakies problemy po wymianie i okaze się że układ jest zapowietrzony to smaruj na odpowietrzenie do ASO - wiem że to zdziercy i często partacze ale usługa odpowietrzania układu paliwowego nie jest droga. W mojej astrze chwile przed zakupem wymieniane były przewody paliwowe i na fakturze mam ze jedno odpowietrzenie układu kosztuje 12zł netto - nie wnikam po co trzykrotnie odpowietrzali mi układ bo na fakturze w rubryce ILOSC mam 3, ale całkowity koszt odpowietrzenia to 43,92zł - więc jeśli będziesz miał jakieś szopki to jedź do ASO bo taka kwota nie zwala z nóg a wydaje się że będziesz miał pewność że zrobią to tak jak ma być.

 

Wiem że jak ktoś ma wprawe i wie dokładnie jak to zrobić to wymiana filtra jest banalna.Niestety na przykładzie mojego kumpla który ma mondeo TD, wiem że w "zwykłych" warsztatach potrafią to spieprzyć i to konkretnie. Oddał tego mondziaka własnie na wymiane filtra paliwa i później do ładu nie mógł dojść bo zapowietrzyli mu układ. W dwóch warsztatach nie potrafili doprowadzić auta do wcześniejszego stanu i non stop były problemy z uruchamianiem - mimo że lubie przy aucie pogrzebać i wiele rzeczy robię sam to jednak chyba nie ryzykowałbym wymiany samemu - gdyby stał koło mnie ktoś kto to robił i mówił co mam robić żeby nie spieprzyć to owszem ale samemu nie. Dodatkowo wiadomo jakie są problemy z pompami w DTL i DTH wiec jak sie auto zapowietrzy i potem kręci kilkanascie bądź kilkadziesiąt razy bez paliwa to nie wiem czy im to na "zdrowie" wychodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

No to juz po wymianie ... opisze jak to koles zrobil ... odkrecil srubke na gorze zdjal pokrywe ... wyjal stary filtr ... z tym ze nie spuszczal calej ropy ani nie wycieral wnetrza obudowy filtra co troche mnie zirytowalo bo wiadomo ze syf tam sie zbiera pewnie na dnie. Dolal ropy tak w sumie nie duzo prawie do pelna z tego co widzialem. zalozyl nowa uszczelke i zalozyl gorna pokrywke ... przykrecil sruba odpalilem za pierwszym razem ok kazal mi trzymac obroty przez 1 min gdzies miedzy 2000-3000 obrotow w tym czasie cos tam grzebal chyba odkrecal lekko na dole srube o ile sie nie myle bo mowil ze moze tam chwile byc mokro bo oczywiscie nie podstawil zadnego pojemnika. Zgasilem zapalilem go jeszcze 2 x bez problemow. Skasowal za to 10 zl ... a filtr kosztowal mnie 15zl :) heh tak wiec moze nastepnym razem juz sam go wymienie.... lub jeszcze zobacze jak w ASO to robia bo tam za wymiane u mnie chca ot 58 zł z moim filtrem.

 

Wlasnie jesli ja trzymalem obroty na 2000-3000 a koles odkrecil srube od dolu to wlasnie czy nie jest tak ze to powietrze jak jest tloczone paliwo znajduje sie gdzies na dole i tak mozna odpowietrzyc go ? Moze sie myle nie znam sie jak gadam zle :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powietrze jak jest tloczone paliwo znajduje sie gdzies na dole

powietrze zawsze jest do góry :)

Na dole to jedynie w filtrach są śrubki do spuszczania wody.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej astrze chwile przed zakupem wymieniane były przewody paliwowe i na fakturze mam ze jedno odpowietrzenie układu kosztuje 12zł netto - nie wnikam po co trzykrotnie odpowietrzali mi układ bo na fakturze w rubryce ILOSC mam 3, ale całkowity koszt odpowietrzenia to 43,92zł - więc jeśli będziesz miał jakieś szopki to jedź do ASO bo taka kwota nie zwala z nóg a wydaje się że będziesz miał pewność że zrobią to tak jak ma być.

Jak ja dzwonilem do aso i pytalem ile chca za odpowietrzenie to krzykneli sobie cos ze 150 zl - zdziercy!:(!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arty, zacznij sam a na pewno się uda jeden klucz zalać do pełna i po klopocie nie za mocno przykręcać i 150 - filtr 15 =135 w kieszeni :lol::(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam wszystkich. Nie wiem czy tak samo jest w asterkach 2.0dti ale ja mam 2.2dti i wymieniałem juz dwa razy filtr paliwa. Cała operacja polegała na odkręceniu jednej śruby, wyjeciu dwóch starych uszczelek i filtra, włożeniu nowego z uszczelekami i zalaniu ropą. Odpukać odpaliła mi za kazdym razem "od kopa". Zero problemów. W ASO powiedzieli mi za to 60zl a cala sprawa trwa góra 10min.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arty, zacznij sam a na pewno się uda jeden klucz zalać do pełna i po klopocie nie za mocno przykręcać i 150 - filtr 15 =135 w kieszeni :lol::(

Teraz tak bede robił, ale ze jako to mój pierwszy diesel, na dodatek jeszcze nie wiedzialem nawet gdzie ten filtr dokladnie jest to pojechalem do zakladu niech to zrobia fachowcy, a ja sobie popatrze i sam sie naucze. A tam okazalo sie ze spartaczyli taka prosta sprawe.

Nastepne wymiany filtrów przyszłym roku to sam wszystkie powymieniam - no moze oleju nie bo nie mam kanału, a zreszta to wymieniaja gratis.

Za samą wymiane filtrów powietrza, pyłkowy i paliw skasowali mnie 60 zl - moze nie tak strasznie duzo , ale teraz juz sam powymieniam, bo wiem gdzie sa i jak sie do nich dostac!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak często powinno się wymieniać filtr paliwa? Bo ja zrobiłem 35tys od zakupu i jeszcze jakoś nie było czasu wymienić... :oops: A wcześniej nie wiem kiedy był wymieniany...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak często powinno się wymieniać filtr paliwa? Bo ja zrobiłem 35tys od zakupu i jeszcze jakoś nie było czasu wymienić... :oops: A wcześniej nie wiem kiedy był wymieniany...

Niektórzy zalecaja nawet wymieniac przed kazdym sezonem zimowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności