Skocz do zawartości

Wymiana filtra paliwa ... ASTRA II 2.0 DTI


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

:D to faktycznie czas na zmianę... Przy najbliższej wymianie oleju powiem mechanikowi, żeby filtr paliwa też zmienił... Mam nadzieję że nie zapowietrzy bo do ASO będzie 30km żeby dojechać... :oops:

 

Dzięki za podpowiedź! Pozdrawiam :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Witam

 

Ja osobiście wymieniam wszystkie filtry razem z olejem czyli co około 10tyś km. Jak już dłubią to przy okazji powymieniają, ceny samych filtrów raczej bezstresowe.

 

pozdr.

Damian

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja osobiście wymieniam wszystkie filtry razem z olejem czyli co około 10tyś km. Jak już dłubią to przy okazji powymieniają, ceny samych filtrów raczej bezstresowe.

 

pozdr.

Damian

koszt 15 zł filtra paliwa więc nie warto katować silnika :oops:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Dziś został zmieniony filtr paliwa w astrze 2.0 DTL 2000r z wymiennym wkadem i jakimś czujnikiem na filtrze. Wszystko odbyło sie według powyższych instrukcji (z forum) I powiem wam że to działa. Nie dajcie sie naciągać na kase, wymieniajcie sami.samochód odpalił bez problemu jak by nic nie było robione. TO BANALNIE PROSTE. Ci cio jeżdzą do ASO to frajerzy.Dziecko by wymieniło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

 

Ja w swojej asterce też wymieniałem sam - nie ukrywam też się bałem. Poczytałem na forum i w książce SAM NAPRAWIAM o całym procederze wymiany filtra paliwa i udało się. Silnik się uruchomił od pierwszego i do tej pory pracuje poprawnie.

A dzisiaj zamówiłem nowy filierek i lada dzień będę wymieniał już drugi raz.

 

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Witam wszytkich

Ja mam równiez problem z fitrem paliwa. Silnik 1.7 CDTI 80 KM. Wymiwniłem ten filtr, ale mam wrażenie, coś jest jeszcze nie tak. Jak zapalam silnik to w pierwszym momencie suilnik załapuje ale za chwile jak by obroty spadają. W ostatecznosci silnik zapala po takim czymś. Ale nie zawsze.

Co ciekawe jeśli włacze zapłon chwile potrzymam wyłącze i znowu chwile włączam i odpalam to jest idealnie i łapie bez broblemu.

Mam wrażenie, że układ się sam zapowietrza, ale to tylko moje domysły.

Czy taki układ trzeba jakoś odpowietrzać?

Jesli ktoś wymieniał ten filtr w takim silniku to prosze o porade co może byś nie tak

Z góry dziękuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe jeśli włacze zapłon chwile potrzymam wyłącze i znowu chwile włączam i odpalam to jest idealnie i łapie bez broblemu.

 

To wskazuje, że wina nie leży po stronie filtra paliwa.

W tym silniku układ się sam odpowietrza, więc jeżeli wymieniłeś i dobrze założyłeś uszczelki to z jego strony nic złego się nie może dziać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

u mie sie raczej zapowietrza po nocy. jak duzej stoi, to muszę go długo palić rano. tzn trochę dłużej. i biały dym sie pojawia i jest ok.

jak jest ciepły, to pali tez dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mie sie raczej zapowietrza po nocy. jak duzej stoi, to muszę go długo palić rano[/quote

 

thedreamseller, tu twój problem jest w przelewach - lub uszczelniaczach wtryskow. . Co do wyżej wymienianego silnika 17cdi i opini to juz inna bajka!! To całkiem inny silnik i pompa Denso. I ona nie ma powrotu paliwa na zasilanie!! Więc czytając posty nie porównujmy innych silników do swojego! :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mie sie raczej zapowietrza po nocy. jak duzej stoi, to muszę go długo palić rano. tzn trochę dłużej. i biały dym sie pojawia i jest ok.

jak jest ciepły, to pali tez dobrze.

Jezdzij tak dalej to bedziesz zachwile plakal ze pompa Ci padla. Jak to niektory zlewaja sprawe a poem maja pretensje ze im cos tam szwankuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności