Skocz do zawartości

Astra G 2.0 dti TURBINA


tomas-231

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Mam problem z turbiną. Dziś podczas jazdy zalączyła mi się żółta kontrolka samochodu z kluczem i turbina od tego momentu nie działała. Po zgaszeniu i odpaleniu samochodu wszystko było ok przez minutę, później znów zaczęła świecić kontrolka i turbina nie działała. I tak z 5 razy raz działała raz nie. Ostatnie 5km przejechałem bez zaświeconej kontrolki i turbina działała normalnie. Sprawdzałem poziom oleju i jest ok. Jak turbina by padła to chyba wogóle by nie działała. Możecie coś doradzić??

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy nowy post i taka sama sytuacja, kierowca nie odczytuje błędu tylko wali od razu post na forum. Ja po woli zmywam się z tego forum, bo już te ciągłe przypominanie o odczytaniu błędów staje się uciążliwe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przeciez Wy w sensie Ci ktorzy juz tu sa jakis czas piszecie zeby odczytywac bledy nie tylko jak sie blad wyswietli ale i wtedy kiedy go nie ma wiec nie wiem dlaczego Cie to az tak dziwi

 

usunąłem zbędny cytat/daro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw szukajka nawet google wywali sporo na haslo kontrolka check czy temu podobne. Druga sprawa z takim zasobem informacji o motoryzacji to ja bym odrazu walil do mechanika bo tu i tak co drugie slowo dla tego kogos to bedzie niezrozumiale.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nawet zwykłe sprawdzenie wydajności pompy vacum jest nie do wykonania w domowych warunkach, nie wspomnę pomiarze ciśnienia doładowania czy pomocnej w większości przypadków podmiany części na sprawne. Większość i tak jedzie do mechanika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

ale przeciez Wy w sensie Ci ktorzy juz tu sa jakis czas piszecie zeby odczytywac bledy nie tylko jak sie blad wyswietli

asterix, ale tomas-231, pisze ze mu się błąd wyświetlił to przecież trzeba w pierwszej kolejności go odczytać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Faktem jest że pierwsze co trzeba zrobić to odczytać powód zaświecenia kontrolki .

Natomiast objawy które opisujesz sugerują problem z regulacją ciśnienia turbiny którym może być nieszczelność w układzie podciśnienienia lub zacierające się cięgno ograniczenia ciśnienia sprężarki .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam problem z kontrolką check engine. Gdy jadę na 4 biegu i obroty osiągną 3000obr. to załącza się ta kontrolka i tak samo jest na 5 biegu jak wskazówka licznika będzie na 120km/h ,żeby zgasić kontrolkę trzeba wyłączyć silnik na jakieś parę sekund i kontrolka już nie świeci.Nie mam pojęcia jak to zlikwidować czyściłem zawór Vac i zawór EGR wymieniłem przepływomierz na nowy i dalej się tak dzieje.Ma ktoś jakiś pomysł co można jeszcze zrobić??? Z góry dziękuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli na wysokich biegach przy depnieciu auto sie rozpedza i wywala blad to zapewne problem z przeladowaniem. Albo problem z elektorzaworkiem, gruszką przy turbo lub zawiasem zaworu WG w turbinie. Przeladowanie musi trwac pewien czas by go ECM odnotowal bo overbost na ułamku sekundy jest rzecza noirmalna i ecm na to nie reaguje. Wnoskuje to z twojego opisu ale podglad parametrow oraz odczytanie bledow powinno sprawe wyjasnić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności