Skocz do zawartości

Problem z wyswietleniem kodow bledow


Gość pablos235

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie. Mam problem i mam nadzieje ze cos poradzicie. Dzisiaj podczas jazdy wyskoczyla mi zarys silnika, czyli sygnalizacja jakiejs usterki. Poczytalem na forum o domowych sposobach wyswietlania usterek ale nieznalazlem zadnej konkretnej odpowiedzi jesli chodzi o moja astre. Moja astra g jest z 2003 roku a model silnika to Z16SE. Pierwszy sposob ktory wyczytalem to , pomiedzy biegalka a recznym sciagnolem oslone i jest tam gniazdo diagnostyczne, ale po znalezieniu na forum schematu z numeracja pinow to nieposiada ono pinu nr 6, dodam ze w mojej astrze gniazdo te jest od strony pasazera. Czy trzeba moze zewrzec tam inne piny?? Natomiast drugi sposob o ktorym wyczytalem to gaz+hamulec wcisniete i wlaczony zaplon. Wyswietlilo mi nastepujace cyfry 1-6-1-4-10-3-10-2. Z tego co czytalem to 10 jest jako 0 i pisalo ze kody sa 4 cyfrowe czyli wychodzi ze 1614 i 0302 :D Ale niejestem tego pewien. Jesli ktos wie cos na ten temat to prosze o pomoc i ewentualnie o jakis dokladny opis tych dwoch metod.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Dzisiaj podczas jazdy wyskoczyla mi zarys silnika, czyli sygnalizacja jakiejs usterki.

To jest kontrolka check, a jakie objawy wystąpiły?

ps.temat przesunąłem do odpowiedniego działu.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracalem z nad morza do domu i na trasie przy okolo 130 kmh pojawila sie kontrolka. Na poczatku niedzialo sie nic, dopiero jak dojechalem do miasta i zatrzymalem sie na swiatlach to silnik zaczal jakos nierowno pracowac i przy ruszaniu zrobil sie troche molowaty. Znalazlem na necie kody bledow do mojej astry i wychodzi z nich ze blad 0302 to Zapłon cylindra 2 - wypadanie zapłonów-czyli problem z iskrazaplonem na tym cylindrze co by sie wsumie zgadzalo, bo takie miala wlasnie objawy jakby niepalila na jeden gar i zrobila sie molowata. Ale pozniej jak dojechalem do domu i chowalem ja do garazu to zaczela jakby juz spowrotem normalnie chodzic. Ale dalej niewiem co to jest te 1614, bo w tych kodach bledow takiego oznaczenia niema.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem w garazu i sprawdzilem dla pewnosci 3 razy(patentem hamulec+gaz+zaplon) i caly czas to samo czyli 1-6-1-4-0-3-0-2. z tego co przyuwazylem to przy wyswietlaniu jedynek lampka jakby chwile dluzej swiecila niz przy wyswietlaniu reszty cyfer. myslalem ze te 1614 to moze jakis kod poczatkowy ale nic takiego otym w necie niewyczytalem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyscilem swiece z nagaru(ale i tak musze je wymienic) i wszystko jest wporzadku, niema juz zadnych bledow, takze temat mozna uznac za zamkniety. Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności